Wspólnie zmierzą się z problemami rynku pracy

17. 05. 09

We wtorek w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli odbyło się spotkanie dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy z północnej części województwa podkarpackiego oraz powiatu sandomierskiego. Celem spotkania było wypracowanie porozumienia i podjęcie współpracy na rzecz wspólnych działań na rynku pracy.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy urzędów pracy, przewodniczący powiatowych rady rynku pracy z powiatów: stalowowolskiego, tarnobrzeskiego, niżańskiego i sandomierskiego oraz przedsiębiorcy. Gospodarzem spotkania był starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny – Cieszy mnie ta inicjatywa kilku powiatów, mam nadzieję, że uda nam się wypracować wspólne kierunki działania na rzecz rynku pracy obejmującego nasz region.

W spotkaniu uczestniczył także dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, który podkreślił, że inicjatywa podjęta przez powiaty jest słuszna. Celem cyklicznych spotkań ma być opracowanie diagnozy i wskazanie spójnych rozwiązań na regionalnym rynku pracy, obejmującym północną część województwa podkarpackiego, a także powiat sandomierski.