Końcem roku nowe inwestycje w szpitalu

Specjalistyczne narzędzia na blok operacyjny, ambulans oraz modernizacja prosektorium. To najnowsze inwestycje w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, które dziś zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej.

Czytaj całość

Autobusowe linie deficytowe z rządowym wsparciem

Ponad 2 mln zł i 77 dofinansowanych linii autobusowych. Umowa na dofinansowanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2020 rok została podpisana 19 grudnia w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

Czytaj całość

Kolejna droga oddana po remoncie


Ponad półtora kilometra przebudowanej drogi zostało oddane do użytku w gminie Pysznica. Inwestycja ta nie tylko wpłynie na komfort kierowców, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo.

Czytaj całość

Droga powiatowa w Pilchowie już po remoncie

Zakończył się remont liczącego ponad 1,5 km długości odcinka drogi powiatowej w miejscowości Pilchów. Inwestycję wartą 3,73 mln zł sfinansowały Ministerstwo Infrastruktury, Powiat Stalowowolski oraz Gmina Zaleszany.

Czytaj całość

Zmiany w Ustawie o Stowarzyszeniach

W związku z wyjściem w życie w dniu 20 maja 2016 roku nowelizacji ustawy z dnia 25 września 2015 roku – Prawo  o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 roku, poz.1923) informuje się że:

I. Stowarzyszenia  zarejestrowane przed 20 maja 2016 roku działające na podstawie  dotychczasowych przepisów w terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie nowelizacji ustawy, winny dostosować swoje statuty do wymagań ustawy (tj. do 20 maja 2018 roku).

II. Stowarzyszenia zwykłe są obowiązane :

  1. W terminie 24 miesięcy od dnia wejścia w życie nowelizacji  ustawy, działające na podstawie przepisów dotychczasowych są obowiązane dokonać wpisu do ewidencji stowarzyszeń zwykłych w terminie do  20 maja 2018 roku
  2. Do dnia dokonania wpisu do ewidencji tj. 20 maja 2018 roku, stowarzyszenia zwykłe działają na podstawie przepisów dotychczasowych
  3. Po 20 maja 2018 roku brak wpisu skutkuje rozwiązaniem stowarzyszenia zwykłego z mocy prawa.

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023