Wspólne obchody Dnia Edukacji Narodowej

11 października w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wręczono nagrody i odznaczenia wyróżniającym się dyrektorom oraz nauczycielom.

Czytaj całość

Skracamy dystans budując drogi i remontując kolej

O inwestycjach drogowych, kolejowych i swojej roli jako parlamentarzysty i wiceministra – rozmowa z RAFAŁEM WEBEREM, stalowowolskim posłem na Sejm i wiceministrem infrastruktury.

Czytaj całość

Możemy liczyć na naszych ministrów

O realizowanych przez Powiat Stalowowolski inwestycjach oraz o owocnej współpracy ze stalowowolskimi parlamentarzystami – rozmowa z JANUSZEM ZARZECZNYM, starostą stalowowolskim.

Czytaj całość

VI Forum Pszczelarskie za nami

W piątek, 27 września, piękną aulę działającego w Stalowej Woli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej wypełniły setki… pszczelarzy. Tego dnia odbyło się tu VI Forum Pszczelarskie, pn. „Stalowa pszczoła nie istnieje”.

Czytaj całość

Koniec roku szkolnego!

Ponad 3100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Stalowowolski, zakończyło dzisiaj naukę i rozpoczęło wakacje. – Życzę wam żeby były nadzwyczaj udane i aby zostało wam po nich wiele pięknych wspomnień – mówił żegnając uczniów starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

722 uczniów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, 614 – w Centrum Edukacji Zawodowej, 518 – w Zespole Szkół Ogólnokształcących, 467 – w ZSP Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, 451 w ZSP Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, a także 112 - w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych. W sumie 2 884 dzieci i młodzieży. Do tego jeszcze 263 dorosłych, którzy kształcą się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, co daje łączną liczbę 3 147 osób.

- Wiem, że większość z was o tej chwili myślało już we wrześniu, po pierwszym dzwonku na lekcje. No i doczekaliście się – mówił z humorem do młodzieży Janusz Zarzeczny podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w ZSP Nr 1 oraz w CEZ-ie. – Dzisiejszy dzień to dla całej szkolnej społeczności piękny czas, czas spełnionego obowiązku. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Za wami dużo pracy, a przed wami – zasłużony odpoczynek.


 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023