Droga powiatowa w Pilchowie już po remoncie

Zakończył się remont liczącego ponad 1,5 km długości odcinka drogi powiatowej w miejscowości Pilchów. Inwestycję wartą 3,73 mln zł sfinansowały Ministerstwo Infrastruktury, Powiat Stalowowolski oraz Gmina Zaleszany.

Czytaj całość

Nowa karetka w Szpitalu Powiatowym

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli ma nową karetkę. Zakupiono ją w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów.

Czytaj całość

Malarska opowieść o powiecie stalowowolskim

Jak artyści z całej Polski postrzegają krajobraz powiatu stalowowolskiego? O tym można przekonać się oglądając poplenerową wystawę pt. „Pędzlem o Powiecie Stalowowolskim” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, której wernisaż odbył się 24 listopada.

Czytaj całość

Rondo i droga powiatowa w Pysznicy już gotowe

- Ta inwestycja to wspólny sukces powiatu, gminy i Ministerstwa Infrastruktury, które ją wsparło – mówił starosta stalowowolski podczas oficjalnego otwarcia przebudowanej drogi powiatowej nr 1019R, wiodącej przez Pysznicę.

Czytaj całość

Koniec roku szkolnego!

Ponad 3100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Stalowowolski, zakończyło dzisiaj naukę i rozpoczęło wakacje. – Życzę wam żeby były nadzwyczaj udane i aby zostało wam po nich wiele pięknych wspomnień – mówił żegnając uczniów starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

722 uczniów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, 614 – w Centrum Edukacji Zawodowej, 518 – w Zespole Szkół Ogólnokształcących, 467 – w ZSP Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, 451 w ZSP Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, a także 112 - w Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych. W sumie 2 884 dzieci i młodzieży. Do tego jeszcze 263 dorosłych, którzy kształcą się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego, co daje łączną liczbę 3 147 osób.

- Wiem, że większość z was o tej chwili myślało już we wrześniu, po pierwszym dzwonku na lekcje. No i doczekaliście się – mówił z humorem do młodzieży Janusz Zarzeczny podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w ZSP Nr 1 oraz w CEZ-ie. – Dzisiejszy dzień to dla całej szkolnej społeczności piękny czas, czas spełnionego obowiązku. Dotyczy to zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Za wami dużo pracy, a przed wami – zasłużony odpoczynek.


 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023