400 zawodników wzięło udział w biegu „II Stalowa Dycha”

14. 07. 15

 

21-letni Szymon Kulka – młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 10 km i mistrz Europy w biegach przełajowych juniorów, zwyciężył w biegu na 10 km „II Stalowa Dycha” organizowanym przez Powiat Stalowowolski, Stalowowolski Klub Biegacza i Instytut Studiów Wschodnich. Do mety dotarł w 29 minut i 50 sekund.

21-letni Szymon Kulka – młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 10 km i mistrz Europy w biegach przełajowych juniorów, zwyciężył w biegu na 10 km „II Stalowa Dycha” organizowanym przez Powiat Stalowowolski, Stalowowolski Klub Biegacza i Instytut Studiów Wschodnich. Do mety dotarł w 29 minut i 50 sekund. Najlepszą kobietą okazała się Aleksandra Jakubczak – wicemistrzyni Polski w biegu na 10 km. W Stalowej Woli dystans ten pokonała w 35 minut i 15 sekund.

Starosta Stalowowolski Robert Fila ukończył „Dychę” z czasem 36 minut 13 sekund - uplasował się na miejscu 20. Najstarszym zawodnikiem okazał się 83-letni Zbigniew Paszkiewicz – wbiegł na metę jako ostatni, ale otrzymał gromkie brawa. W biegu startowała też 76-letnia Zofia Turosz - legenda polonijnego biegania, wielokrotna zdobywczyni tytułów mistrzyni Stanów Zjednoczonych, Stanu Connecticut, Europy oraz Polski. Kadrę nauczycieli reprezentował Dariusz Bańka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 startował uczeń Michał Wieczorek.

„II Stalowa Dycha” była międzynarodowa. Startowali w niej zawodnicy z Ukrainy, Hiszpanii czy Wenezueli. W klasyfikacji ogólnej, oprócz Szymona Kulki i Sergii Rybaka (II miejsce w klasyfikacji ogólnej, IKB Rudnik) na podium stanęli reprezentanci Ukrainy. Przed biegiem głównym wystartował Bieg Rodzinny i Nadziei Olimpijskich. Klasyfikacja ogólna dostępna na stronie: http://www.stalowadycha.pl/

Zawodnicy biegu głównego oraz rodzinnego wzięli udział w losowaniu nagród. Jedną z nich była 3-jazda próbna samochodem Toyota Aygo.

 

Sponsorzy główni biegu:

- Powiat Stalowowolski

- Gmina Stalowa Wola

Sponsorzy:

- Stalowowolski Klub Biegacza

- Sklep Sportowy Maraton w Stalowej Woli

- Toyota i Salon Sacar Stalowa Wola

- Samko - autoryzowany dealer firm OPEL i CHEVROLET 

- Przedsiębiorstwo Handlowe „Lech”

- PSS Społem

- MASTAL Sp. z o.o.

- Klub NNN w Stalowej Woli

- Firma IMPACT

- Apteka PANAX

- Salon Firan Markizeta

- Klub Fitness Fabryka Zdrowia

- Telewizja Kablowa Stella

- Firma Handlowo-Usługowa Magi

- PSB Mrówka w Stalowej Woli

- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli

- Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli