Jest umowa, będzie OSA

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, podpisał wraz z Witoldem Bańką - ministrem sportu i turystyki umowę na dofinansowanie Otwartej Strefy Aktywności. Inwestycja dofinansowana przez MSiT powstanie przy Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.

Czytaj całość

Droga w kierunku Pysznicy pozostanie przejezdna

Wbrew obawom wielu mieszkańców, budowa obwodnicy Stalowej Woli nie sprawi, że komunikacja w kierunku Pysznicy na czas inwestycji będzie wstrzymana. – Ruch drogowy zostanie zachowany – obiecuje starosta Janusz Zarzeczny.

Czytaj całość

Wiceminister opowiadał o pomocy ofiarom przestępstw

24 lipca w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli odbyło się spotkanie informacyjne, poświęcone promocji programu „Ogólnopolskiej sieci ośrodków i punktów pomocy pokrzywdzonym przestępstwem”, utworzonego w ramach Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Czytaj całość

Ministrowie otworzyli nowy blok operacyjny

Nowoczesny blok operacyjny, pracownia endoskopowa oraz centralna sterylizatornia powstały w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. To inwestycja opiewająca na kwotę ponad 25 mln zł.   

Czytaj całość

Konsultacje projektu ustawy o dostępności

 

Projektowane przepisy dotyczą nie tylko osób z niepełnosprawnościami i osób starszych.
W wielu wymiarach wpłyną pozytywnie na jakość życia wszystkich obywateli.


Uwagi można zgłaszać do 19 grudnia 2018 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji: http://www.miir.gov.pl/strony/aktualnosci/srodowiska-osob-z-niepelnosprawnosciami-zaopiniuja-projekt-ustawy-o-dostepnosci/

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023