Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii coraz bliżej

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli uwijają się nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale i budowlańcy. Mocno zaawansowana jest budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a na dwóch innych oddziałach zakończono przebudowę łazienek.

Czytaj całość

Nowy sprzęt na okulistyce

Badania OCT oka – to nowoczesna metoda diagnostyki, stosowana na Oddziale Okulistycznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Zakup niezbędnego sprzętu sfinansował Powiat Stalowowolski. Umożliwi to rozpoczęcie w Stalowej Woli terapii chorych na AMD.

Czytaj całość

Przed nami bardzo dobry rok pod kątem inwestycji

O funkcjonowaniu w dobie COVID-19, inwestycjach które udało się zrealizować i planach na rok przyszły, a także o współpracy z radnymi – rozmowa z JANUSZEM ZARZECZNYM, starostą stalowowolskim.

Czytaj całość

Zarezerwuj wizytę w Wydziale Komunikacji przez Internet

Od dnia 4 stycznia 2021 r. zacznie obowiązywać elektroniczna rezerwacja wizyt w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. System umożliwi klientom umawianie się na konkretny dzień i godzinę.

Czytaj całość

Stanisław Czochara nowym członkiem Zarządu Powiatu

Podczas sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego zorganizowanej w dniu 8 grudnia 2020 r., uzupełniono skład Zarządu Powiatu. Jego nowym członkiem został radny Stanisław Czochara.

Czytaj całość

Wyjątkowa operacja w szpitalu w Stalowej Woli

Innowacyjna operacja wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego została przeprowadzona 10 grudnia w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

U pacjentki, nie było możliwości implantacji standardowej endoprotezy, gdyż była już po licznych operacjach biodra, które zaczęły się u niej od piątego roku życia. Dlatego też wykorzystano innowacyjną technologię drukowania 3D. Na podstawie tomografii komputerowej stawu biodrowego odtworzono model miednicy kostnej pacjentki, wydrukowano implant idealnie uzupełniający ubytki kostne po poprzednich operacjach dający możliwość osadzenia protezy.
Tego rodzaju operacje z wykorzystaniem drukarek 3D są rzadkością. Rocznie wykonuje się kilkanaście podobnych operacji w całej Polsce. Dzięki dużemu doświadczeniu w endoprotezoplastyce stawów w stalowowolskim szpitalu, było możliwe wykonanie tak skomplikowanego zabiegu. Wykonał go zespół pod kierownictwem Dariusza Sowy, lekarza kierującego Odziałem Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej. Pacjentka czuje się dobrze i stawia pierwsze kroki pod okiem rehabilitantów.

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023