Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii coraz bliżej

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli uwijają się nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale i budowlańcy. Mocno zaawansowana jest budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a na dwóch innych oddziałach zakończono przebudowę łazienek.

Czytaj całość

Nowy sprzęt na okulistyce

Badania OCT oka – to nowoczesna metoda diagnostyki, stosowana na Oddziale Okulistycznym w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. Zakup niezbędnego sprzętu sfinansował Powiat Stalowowolski. Umożliwi to rozpoczęcie w Stalowej Woli terapii chorych na AMD.

Czytaj całość

Przed nami bardzo dobry rok pod kątem inwestycji

O funkcjonowaniu w dobie COVID-19, inwestycjach które udało się zrealizować i planach na rok przyszły, a także o współpracy z radnymi – rozmowa z JANUSZEM ZARZECZNYM, starostą stalowowolskim.

Czytaj całość

Zarezerwuj wizytę w Wydziale Komunikacji przez Internet

Od dnia 4 stycznia 2021 r. zacznie obowiązywać elektroniczna rezerwacja wizyt w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. System umożliwi klientom umawianie się na konkretny dzień i godzinę.

Czytaj całość

Stanisław Czochara nowym członkiem Zarządu Powiatu

Podczas sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego zorganizowanej w dniu 8 grudnia 2020 r., uzupełniono skład Zarządu Powiatu. Jego nowym członkiem został radny Stanisław Czochara.

Czytaj całość

Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

30 grudnia 2020 roku w stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności objęły personel medyczny.

W pierwszej turze, do stalowowolskiego szpitala trafiło 75 dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Zgodnie z ustalonymi w kraju zasadami, w pierwszej fazie szczepień zostali nimi objęci pracownicy służb medycznych. I tak, w stalowowolskim szpitalu pierwsze 75 osób – lekarzy i pielęgniarek, zostało zaszczepionych w dniu 30 grudnia.

Jednym z pierwszych zaszczepionych był Marek Ujda, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego i lekarz kierujący Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej oraz Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. – Dobrze przygotowana, bezstresowa akcja, zero bólu. Cieszę się, że ludzki geniusz, nauka i technologia pozwalają wreszcie podjąć skuteczną walkę z tym wirusem. Zachęcam wszystkich. Ozdrowieńcy również powinni się szczepić – komentuje Marek Ujda.

Innym, również już zaszczepionym lekarzem jest Paulina Zajdel, pracująca na Oddziale Psychiatrycznym. – Czekałam na ten dzień. Nasz Oddział Psychiatryczny jest przecież oddziałem covidowym, więc nie miałam żadnych wątpliwości, że powinnam się zaszczepić. Teraz będę bezpieczniejsza. Zachęcam wszystkich do szczepienia – mówi lekarka.

Chętnych do szczepienia lekarzy i pielęgniarek ze stalowowolskiego szpitala jest znacznie więcej, niż 75 osób, które już się zaszczepiło. Szpital będzie sukcesywnie otrzymywał kolejne partie szczepionek, które będą na bieżąco wykorzystywane. W najbliższych dniach, do lecznicy ma trafić transport z następnymi dawkami, którymi zaszczepiona zostanie kolejna grupa personelu medycznego – tym razem 150 osób.

 

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023