Ministrowie otworzyli nowy blok operacyjny

Nowoczesny blok operacyjny, pracownia endoskopowa oraz centralna sterylizatornia powstały w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli. To inwestycja opiewająca na kwotę ponad 25 mln zł.   

Czytaj całość

To nasza wspólna praca

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Czytaj całość

Wielka, błękitna rzeka rowerzystów płynęła niczym San

2. Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo za nami. Liczący 250 rowerzystów długi, błękitny peleton przypominał chwilami rzekę San, płynącą spokojnie wśród zieleni.

Czytaj całość

Premier na zalanych terenach w Powiecie Stalowowolskim

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w dniu 24 maja teren dotkniętej powodzią gminy Bojanów. We wsi Ruda spotkał się z mieszkańcami oraz walczącymi z wodą strażakami.

Czytaj całość

15-lecie Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

 

Przez 15 lat funkcjonowania stalowowolskiego DPS-u, mieszkało w nim łącznie aż 370 osób. Obecnie jest ich 88. – Postępujemy z naszymi mieszkańcami w myśl motta: czyń tak, jak chciałbyś żeby tobie czyniono. W znakomitej większości to ludzie starzy i schorowani, a my nie ograniczamy się jedynie do opieki nad nimi, ale staramy się im też zapewnić jak najwięcej radości w tej jesieni ich życia – komentuje Jan Gorczyca, który kieruje DPS-em od początku jego istnienia.

I właśnie tę troskę, z jaką dyrekcja i pracownicy podchodzą do mieszkańców DPS-u, docenia Janusz Zarzeczny, starosta Powiatu Stalowowolskiego. – Wasza praca to służba. Ona wymaga od was dużej pokory. To dzięki wam, mieszkańcy mogą czuć się tu jak w prawdziwym domu – spokojnie i bezpiecznie – przekonywał starosta.

W jubileuszowych uroczystościach wzięło udział wielu samorządowców, niektórzy z obecnych byli nawet osobiście zaangażowani w powstanie świętującej swoje 15-lecie placówki. Jedną z takich osób jest Alfred Rzegocki – obecnie powiatowy radny i członek Zarządu Powiatu Stalowowolskiego, który będąc jeszcze prezydentem Stalowej Woli, wbił pierwszą – symboliczną łopatę pod budowę tutejszego DPS-u.

Oprócz przedstawicieli lokalnych władz, z życzeniami przybyło wielu innych gości z całego regionu, w tym również dyrektorzy innych DPS-ów. – Tak jak w żadnym domu nie może zabraknąć takiej przyprawy jak gorczyca, tak i ten dom trudno sobie wyobrazić bez Gorczycy. Bez Jasia Gorczycy – mówiła dyrektorka rzeszowskiego DPS-u, składając życzenia dyrektorowi Janowi Gorczycy.

Wraz z władzami oraz zaproszonymi gośćmi, jubileusz świętowali również obecni mieszkańcy oraz kadra DPS-u. Impreza, która początkowo miała podniosły i uroczysty charakter, zamieniła się później w pożegnanie lata, w którym chętnie brali udział również mieszkańcy okolicznych bloków. Jak to na zabawie, nie zabrakło pysznego poczęstunku, a także muzyki i to w świetnym wykonaniu – znanego i lubianego tenora Piotra Szpary oraz orkiestry dętej „Olek Orkiestra” z Janowa Lubelskiego.

Radni Rady Powiatu Stalowowolskiego 2018 - 2023