Bądź Eko - zagłosuj na projekt architektów krajobrazu z ZSP Nr 3

16. 12. 05

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Stalowej Woli zwracają się z serdeczną prośbą do wszystkich mieszkańców powiatu stalowowolskiego o wsparcie projektu edukacyjnego „Szkolny ogród ekologiczny”. Wystarczy poświęcić tylko kilka minut, aby oddać swój głos na projekt przygotowany przez uczniów technikum architektury krajobrazu. Im więcej głosów, tym większe szanse na otrzymanie dotacji i rozbudowanie nowo powstałej ścieżki edukacyjnej „Szkolny ogród ekologiczny” przy ZSP Nr 3.

Projekt „Szkolny ogród ekologiczny” zakłada stworzenie ogrodu będącego siedliskiem dla dzikich zwierząt i roślin, jednocześnie pełniącego funkcję dydaktyczną. Zaprojektowany został w taki sposób, aby stanowić dogodne miejsce do życia, żerowania oraz odbywania lęgów przez rodzime gatunki ptaków oraz owadów. Obfituje w rodzime gatunki roślin, stanowiących bazę pokarmową dla zwierząt, miejsca gniazdowania i schronienia. To ogród utrzymywany i użytkowany głównie z użyciem naturalnych, tradycyjnych i ekologicznych materiałów i środków.

Wyznaczona na terenie szkolnego ogrodu ścieżka, barwne tablice z interesującymi informacjami oraz elementy małej architektury (domki dla owadów, karmniki i budki lęgowe dla ptaków) dadzą możliwość odbycia fascynujących lekcji oraz miłego spędzenia czasu wśród zieleni. Wykonawcami zadania są uczniowie ZSP Nr 3, ale korzystać z ogrodu mogą również dzieci i młodzież szkolna wraz z opiekunami z pobliskich szkół i przedszkoli, także uczniowie z pozostałych szkół w mieście i społeczność lokalna. Nasi uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych oraz podczas praktyk zawodowych będą zajmować się pielęgnacją roślin oraz konserwacją elementów wyposażenia ścieżki edukacyjnej. Projekt jest realizowany we współpracy ze Starostwem Powiatowym, oraz WFOŚiGW w Rzeszowie.

Uczniowie ZSP Nr 3 zgłosili swój projekt do konkursu grantowego „Projekt z klasą” – VII edycja, organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Zgodnie z zasadami konkursu 10 projektów, które zbiorą największą liczbę głosów oddanych na stronie internetowej programu, otrzyma nagrodę Internautów – grant pieniężny w wysokości po 2.000,00 zł.

Gorąco zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na ścieżkę edukacyjną „Szkolny ogród ekologiczny”!

Liczymy na wsparcie i dziękujemy za poświęcony czas !

Aby zagłosować należy:

- wejść na stronę www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty

Otworzy się strona z projektem: Ścieżka edukacyjna „Szkolny ogród ekologiczny”(projekt nr 658)

- kliknąć przycisk „Głosuj”

-Wpisać swój adres e-mail,

- podać swoje imię i nazwisko,

- oraz numer telefonu,

- zatwierdzić przyciskiem „OK”.

UWAGA! Każdy oddany głos należy aktywować linkiem, który zostanie wysłany na wpisany adres e-mail. Link należy aktywować w ciągu 24 godzin.

Głosujemy codziennie, raz dziennie, do 15 grudnia 2016 roku.