Rada Nadzorcza wybrała prezesa PKS

12 czerwca 2015 roku Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej SA w Stalowej Woli wybrała nowego prezesa – został nim 50-letni Tadeusz Bąk. – Myślę że Rada Nadzorcza dokonała dobrego wyboru. Nowo wybrany prezes ma doświadczenie w kierowaniu zakładami przewozowymi, no i co ważne – doskonale zna nasz stalowowolski PKS, ponieważ w przeszłości pracował w nim na stanowisku dyrektora ds. eksploatacyjnych – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Tadeusz Bąk ma 50 lat. Pochodzi z Sokołowa Małopolskiego, mieszka w Rzeszowie. Jest byłym prezesem PKS Włodawa, był również dyrektorem przewozowym w PKS w Rzeszowie, a także głównym specjalistą ds. eksploatacji PKS w Łańcucie. W stalowowolskim PKS-ie pracował w latach 2006-2009.

Na stanowisku prezesa zastąpi tu Tadeusza Makowskiego. – Pan Makowski wykonał w ostatnich latach dla naszego PKS-u porządną robotę. Mimo trudnej rywalizacji z prywatnymi przewoźnikami, udało mu się poprawić kondycję finansową zakładu oraz zbudować dobrą atmosferę wśród załogi. Nie chciał już jednak dłużej kierować firmą i szanujemy jego decyzję. Niemniej należą mu się podziękowania od Zarządu Powiatu za kadencję w jego wykonaniu – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.