Mamy Mistrzów Polski!

Uczniowie ZSP Nr 2 reprezentowali na centralnych zawodach Podkarpacki Zarząd Wojewódzki LOK Rzeszów. Drużyna wystąpiła w składzie:
chłopcy: Natan Baryła (kl. III AW), Patryk Winogrodzki (kl. III AW), Grzegorz Czerepak (kl. III AW), Grzegorz Piędel (kl. I AW), Jakub Michalski (kl. I AW), Przemysław Rzekieć – rezerwowy (kl. I AW)
dziewczęta: Wiktoria Tkacz (kl. I AW), Agata Kurzawa (kl. I AW), Aleksandra Klecha (kl. I AW), Paulina Pelic (kl. I AW), Natalia Tymofejewicz (kl. I AW), Ilona Niebieśniak – rezerwowa (kl. I AW).

W zawodach sportowo – obronnych, które odbyły się na obiektach szkoleniowych Jednostki Specjalnej Komandosów w Lublińcu, udział wzięło 22 pięcioosobowych zespołów stowarzyszeń. Zmagania konkursowe miały na celu promocję sportów obronnych oraz kształtowaniu u młodzieży dyscypliny, odporności psychicznej i fizycznej oraz umiejętności współdziałania zespołowego. Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją i integracją różnych środowisk młodzieżowych, ale także sprawdzianem przygotowania i osiągnięcia wyników stowarzyszeń czy szkół, w których dziewczęta i chłopcy zdobywają i doskonalą umiejętności przydatne w pełnieniu służby wojskowej, ratownictwie i innych formach działania na rzecz obronności i obronności państwa.

Uczniowie stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej w klasyfikacji generalnej zajęli I miejsce. W klasyfikacji indywidualnej chłopców I miejsce zajął Patryk Winogrodzki, a w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt II miejsce zajęła Wiktoria Tkacz. Tegorocznych mistrzów Polski do zawodów przygotował major Krzysztof Szykuła i Krzysztof Gronek.