LO im. KEN ma nowe boisko!

Przebudowa boiska sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stalowej Woli rozpoczęła się we wrześniu 2016 roku, a zakończyła w kwietniu 2017 r. W ramach tej inwestycji powstało ogrodzone i oświetlone boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 30, 00 m x 53, 00 m, zamontowano także 40 ławek – siedzisk.

– Ogromnie się cieszę z tego boiska. Mówiliśmy o nim jeszcze przed ostatnimi wyborami samorządowymi, to była nasza obietnica. Teraz się spełniła. I jestem z tego dumny, ponieważ stare, asfaltowe boisko, które tu wcześniej było, najzwyczajniej uwłaczało tak wspaniałej szkole i uczącej się tu młodzieży. Mam nadzieję, że mecze tu rozgrywane przyniosą Wam dużo radości – mówił podczas otwarcia Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

W uroczystości wzięli udział m. in. poseł na Sejm RP Rafał Weber, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Stalowowolskiego Tadeusz Samołyk, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, a także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Nowy obiekt poświęcił ks. Edward Madej, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli.

– To boisko, to najlepszy dowód na to, że warto mieć marzenia. Brakowało nam takiego obiektu, wspaniale uzupełnił naszą bazę – mówił Mariusz Potasz, dyrektor szkoły.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 589 510,71 zł. Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej będących w dyspozycji Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 50% wartości zadania tj. w kwocie 294 632,00 zł.