Święto Policji w stalowowolskiej Komendzie

W oficjalnych uroczystościach w stalowowolskiej Komendzie wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta. Wśród zaproszonych gości obecni byli poseł na Sejm RP Rafał Weber, samorządowcy na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszardem Andresem i starostą stalowowolskim Januszem Zarzecznym. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele Sądu i Prokuratury oraz zaprzyjaźnionych służb i stowarzyszeń.

– Dzisiejsze spotkanie to dobry czas do podsumowań i ocen. Dziękuję wszystkim wam, za pełną zaangażowania i poświęceń służbę – mówił podczas uroczystości starosta stalowowolski. Ponadto starosta wraz z przewodniczącym Rady przekazali sprzęt biurowy i elektroniczny m.in. kamerę, lampę błyskową, dwie kserokopiarki na potrzeby pracowników Komendy Powiatowej Policji o łącznej wartości 8 596,80 zł.

W tym roku 66 policjantów z komendy powiatowej awansowało na wyższe stopnie. Nominacje awansowanym policjantom wręczali – poseł na Sejm RP Rafał Weber, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski.

Podczas uroczystości wręczono także nagrody i wyróżnienia dla dzielnicowych, którzy zwyciężyli na etapie powiatowym w plebiscycie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz funkcjonariuszy, którzy rywalizowali w turnieju strzeleckim.