Trwają zapisy na V Spartakiadę Stowarzyszeń

W ramach „Weekendu dla zdrowia” będzie można odwiedzić Miasteczko Profilaktyczne. To okazja by mi.in. bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru poziomu cukru we krwi, dowiedzieć się jak dbać o słuch oraz skorzystać z innych porad na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia. Ponadto będzie prowadzona także nauka udzielania pierwszej pomocy, a policjanci będą mówić o bezpiecznym zachowaniu się na drodze.
Tego dnia będą z nami m.in. przedstawiciele Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli.

Podczas V Spartakiady Stowarzyszeń, która będzie odbywać się na boisku Centralnego Placu Zabaw od godz. 15.00, będą rywalizować przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu stalowowolskiego.
Zachęcamy organizacje do udziału w sportowej rywalizacji na wesoło. Każde stowarzyszenie może zgłosić trzyosobową drużynę. Zawodnicy będą rywalizować w różnych konkurencjach, w których wiek, ani ograniczona sprawność fizyczna nie będą żadną przeszkodą. Z pewnością każdy sobie poradzi.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. bony na kwotę 700, 500 i 300 zł do agencji reklamowej.

Zapisy na Spartakiadę trwają do 5 września. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: e.gul@stalowowolski.pl, j.piechuta@stalowowolski.pl , telefonicznie tel. 15 643 36 36 lub osobiście w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15 pok. nr 114.

Do pobrania: Regulamin Spartakiady i zgłoszenie

Natomiast najmłodsi będą mogli wziąć udział w rodzinnym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Powiat Stalowowolski i Fundację Fundusz Lokalny SMK.
W ramach konkursu dzieci mają wykonać plakat (format A3, w dowolnej technice), prezentujący pomysł na: „Promocję zdrowia wśród mieszkańców” lub „Promocję bezpiecznego zachowywania się na drogach publicznych lub zbiornikach wodnych lub w sieci internetowej przez dzieci i młodzież”, a rodzice lub opiekunowie rozwiązać quiz wiedzy na temat Powiatu Stalowowolskiego i Fundacji SMK.

Dzieci wraz z rodzicem lub opiekunem prawnym z gotowym plakatem zapraszamy do stoiska Fundacji SMK na Centralnym Placu Zabaw do godz. 16.00, wtedy dorośli wypełnią ankietę wiedzy o powiecie stalowowolskim i Fundacji. Wśród uczestników konkursu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, nagrodą główną jest ROWER.

Do pobrania:Regulamin konkursu plastycznego