Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

Aby wyrównać szanse wszystkich uczestników, ZPP organizuje swój ranking w rozbiciu na kilka kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców oraz miasta na prawach powiatu. Powiat Stalowowolski był oceniany w kategorii powiatów do 120 tysięcy mieszkańców i uplasował się na 10. pozycji zdobywając dokładnie 37 450 punktów.

– Można powiedzieć, że to wynik symboliczny, bo to ta sama liczba, co w kodzie pocztowym Stalowej Woli, czyli stolicy naszego powiatu – śmieje się starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. – A tak zupełnie poważnie, to jestem z tego bardzo zadowolony, zwłaszcza że nie jest to jeden z tych rankingów, w których wysokie lokaty są związane z uiszczeniem odpowiednich opłat. Ten konkurs jest bezpłatny, prowadzony przez ZPP w sposób bardzo skrupulatny i rzetelny, a co najważniejsze – bezstronnie oceniający pracę poszczególnych samorządów. Dlatego tym bardziej cieszy mnie, że w tej mocno obsadzonej kategorii udało nam się wskoczyć do najlepszej „10”. To pokazuje, że na tle innych samorządów w Polsce o podobnej wielkości wypadamy bardzo dobrze i oczywiście potwierdza, że obrany przez nas kierunek działań jest właściwy – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Związek Powiatów Polskich tytuł Laureatów Rankingu Powiatów przyznaje każdego roku samorządom, które zdobyły w nim miejsca od 2 do 15. Natomiast jego zwycięzca jest ogłaszany Liderem Rankingu. Za 2019 rok, w naszej kategorii zdobył go Powiat Ostródzki.