Dobiegł końca II Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”

Dobiegł końca II Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”

W 2020 roku, pomimo problemów związanych z pandemią został przeprowadzony II Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”. To konkurs organizowany przez Starostę Stalowowolskiego i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli.

W 2018 roku odbył się I Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane”, w którym udział wzięło 141 uczniów z 9. szkół z województwa podkarpackiego. W roku 2019 zmieniona została formuła konkursu na I Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy „Poznaj Prawo Budowlane” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym z 4 województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Wzięło w nim udział 247 uczniów z 14 szkół. Ogółem w trzech konkursach udział wzięło 1 135 uczniów. Są to jedyne w kraju konkursy o takiej tematyce.

Drugi konkurs międzywojewódzki odbył się w trzech etapach: eliminacji szkolnych, kwalifikacji wojewódzkich i finału międzywojewódzkiego. W pierwszym etapie udział wzięło 747 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym z 9 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Do II etapu awansowało 201 uczniów, reprezentujących swoje szkoły w kwalifikacjach wojewódzkich, zaś w finale międzywojewódzkim wystartowało 24 uczniów z 14 szkół, reprezentujących 9 województw. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 50 pytań testowych, w tym 35 z prawa budowlanego i 15 z rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Finał nie odbył się jak wcześniej w Stalowej Woli, lecz w poszczególnych szkołach.

Sześciu najlepszych uczniów uzyskało tytuł laureata, zdobywając kolejne miejsca:

1. Maciej Chromik – Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku

2. Kamil Błaszczyk – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu

3. Sandra Wróbel – Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie

4. Oliwia Piskur – Zespół Szkół Nr 3 w Tarnobrzegu

5. Jakub Zadrożny – Zespół Szkół Nr 2 w Garwolinie

6. Jakub Giza – Zespół Szkół Nr 3 w Tarnobrzegu

Laureaci uzyskali bardzo dobre wyniki z testu, zdobywając od 43 do 48 punktów, na 50 możliwych.

Nagrody i upominki oraz dyplomy i podziękowania dla szkół z Lublina, Garwolina, Przeworska i Tarnobrzegu, wręczył w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli Marian Pędlowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, zaś do Opola zostały przesłane poprzez firmę kurierską.

Nauczyciele – opiekunowie otrzymali podziękowania i upominki rzeczowe.

 

Nagrody i upominki oraz dyplomy i podziękowania dla szkół wręczył w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli Marian Pędlowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli
Nagrody i upominki oraz dyplomy i podziękowania dla szkół wręczył w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli Marian Pędlowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli