Uczeń „Budowlanki” mistrzem Polski

Alan Witas, uczeń Zespołu  Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli zdobył złoty medal podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski  Juniorów U18 we Włocławku.

Alan uzyskał wynik 67,53 m w konkurencji rzut młotem mężczyzn w kategorii juniora młodszego. To jego rekord  życiowy oraz rekord klubu.

Lekkoatleta jest wychowankiem Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego Sparta, jego trenerem jest Paweł Drapała, który zaznacza, że w tym sporcie drogą do sukcesu jest ciężka praca i systematyczność, co przekłada się na wyniki.

W tych mistrzostwach MKL Sparta reprezentował także Jakub Krasowski, który zajął 8. miejsce w skoku wzwyż uzyskując wynik 190 cm. Trenuje on pod okiem Andrzeja Siwka.

W imprezie startowała także Natalia Cygan, wychowanka Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola,  podopieczna trenera Mirosława Barszcza. W biegu na 800 m zajęła 11. miejsce.