Nowy komendant straży uroczyście objął stanowisko

Nowy komendant straży uroczyście objął stanowisko

Mł. bryg. Szczepan Kozioł, podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli został powołany na stanowisko komendanta powiatowego PSP.

Podczas apelu nowy komendant został uroczyście przywitany m.in. przez parlamentarzystów i samorządowców, a także przez strażaków. Natomiast oficjalny akt powołania Szczepan Kozioł  otrzymał 4 listopada z rąk podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Andrzeja Babca, w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Rzeszowie.  

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podczas uroczystości w stalowowolskiej komendzie podkreślał, że Powiat Stalowowolski i samorządy powiatu blisko współpracują z komendantem straży. – Ta współpraca ma dla nas bardzo duże znaczenie. Jestem przekonany, że będzie ona czystą przyjemnością i będzie obfitowała w same pozytywne epizody. Teraz czasy są bardzo trudne, są różne zagrożenia nie tylko pożarowe, dlatego nie jest to łatwa służba. Chciałbym w imieniu Zarządu Powiatu Stalowowolskiego i Rady Powiatu Stalowowolskiego złożyć panu serdeczne gratulacje z okazji powołania na tą zaszczytna funkcję. Życzę owocnej pracy, satysfakcji z pełnienia tej służby, a także zdrowia i dobrej atmosfery w tej jednostce. Niech patron św. Florian ma pana w opiece – mówił Janusz Zarzeczny.

Szczepan Kozioł zaznaczał, że ten dzień, w którym  przyjmuje obowiązki komendanta powiatowego jest dla niego szczególny, który na zawsze pozostanie w pamięci, jako najważniejszy w trakcie jego  23-letniej pracy.

 – Jest mi niezmiennie miło, że otrzymuję to powołanie w tak zacnym gronie. I mam pełną świadomość, jakie obowiązki biorę na siebie przyjmując to stanowisko. Pragnę podziękować podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu straży pożarnej, który obdarzył mnie zaufaniem powołując mnie na tak zaszczytną funkcję. Deklaruję, że dołożę wszelkich starań, aby sprostać powierzonym mi zadaniom. Panie Starosto, Panie Prezydencie, na państwa ręce składam również serdeczne podziękowania za obdarzenie mnie zaufaniem i wystawienie pozytywnej opinii. Pani Senator, Panie Ministrze, wyraźnie odczułem, jakie poparcie otrzymałem również od Państwa, za co serdecznie dziękuję i deklaruję pełną gotowość do pełnienia służby na rzecz mieszkańców powiatu stalowowolskiego i jednocześnie mam nadzieje, że tak jak do tej pory współpraca z parlamentarzystami, samorządami, urzędami, instytucjami, zakładami pracy jak również służbami mundurowymi będzie się owocnie rozwijać. Moim poprzednikom, byłym komendantom powiatowym, pragnę podziękować za pozostawienie komendy na tak wysokim poziomie organizacyjnym – mówił nowy komendant.

Zaznaczał, że bez pomocy całej załogi nie jest w stanie spełnić tych wszystkich deklaracji i obietnic.

– To, jakie osiągniemy efekty zależy od rzetelnej pracy i waszego wsparcia. Jestem przekonany, że pracuję z ludźmi doskonale wyszkolonymi i zaangażowanymi. Dowodzenie w takim zespole daje podstawy do spokojnego patrzenia w przyszłość. Zapewniam, że obejmując stanowisko komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, będę dbał i dążył by bezpieczeństwo mieszkańców powiatu stalowowolskiego było na jak najwyższym poziomie – zapewniał komendant.

 

Uroczysty apel z okazji powołania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
 
Uroczysty apel z okazji powołania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
 
Uroczysty apel z okazji powołania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.
 
Uroczysty apel z okazji powołania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.