Zapraszamy na wystawę "Pędzlem o Powiecie Stalowowolskim"

19. 11. 18

„Pędzlem o Powiecie Stalowowolskim” pod takim hasłem odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego pleneru malarskiego zorganizowanego przez Powiat Stalowowolski. Efekty pracy artystów z całej Polski, będzie można oglądać na wystawie w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, której wernisaż odbędzie się 24 listopada o godz. 17.00.

Swoje prace poświęcone urokliwym zakątkom Powiatu Stalowowolskiego, artyści tworzyli w okresie od 9 do 18 września 2019 roku. Bazą, w której mieszkali i pracowali był gościnny i malowniczo położony Ośrodek Rehabilitacyjno - Adaptacyjny Caritas Diecezji Sandomierskiej w Bojanowie. Uczestnikami tegorocznego pleneru byli: Danuta Gaweł z Krzeszowa, Bożena Wójtowicz-Ślęzak z Tarnobrzega, Grażyna Grabowska i Sylwia Lis - Persona z Lublina, Marianna Grabowska z Koła w Wielkopolsce, Kazimierz Hamada i Anna Lewińska z Krakowa, Małgorzata Kapłan i Anna Kossakowska z Warszawy, Jacek Kośmiński z Kazimierza Dolnego, Romana Medyńska i Barbara Zinsterstein - Kochan z Rzeszowa, Maria Mostek z Rudnej Wielkiej k. Rzeszowa, a także artyści ze Stalowej Woli: Krzysztof Czerwiak, Ryszard Kochan, Jadwiga Kukuła, Agata Magdziak, Stanisław Świeca.

Uczestnicy pleneru wykonywali prace na płótnie, w wybranych przez siebie technikach, przestawiające krajobrazy naszego powiatu. Co ich zainspirowało, jak zinterpretowali lokalny pejzaż? O tym będzie można się przekonać oglądając wystawę poplenerową.
- Jeśli ktoś uważał, że nasze tereny nie są szczególnie atrakcyjne dla oka, to czeka go miłe zaskoczenie na widok prac artystów uczestniczących w tegorocznym plenerze. Wielu przyjeżdża tu po raz kolejny, niektórzy po raz pierwszy. Jedni i drudzy potrafią odnaleźć coś niezwykłego pośród sosen, piasków, łąk i strumieni, przefiltrowując ten, zdawałoby się, zwyczajny pejzaż przez swoją artystyczną wrażliwość i talent plastyczny – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Wystawę w Miejskim Domu Kultury będzie można oglądać do końca roku.