Wspaniały koncert Polskiej Opery Kameralnej i Lasowiaków

       – Z ogromną przyjemnością gościmy znowu w Stalowej Woli. Występ przed taką widownią to prawdziwa przyjemność – komplementował słuchaczy prowadzący koncert Kazimierz Kowalski, popularny śpiewak operowy znany nie tylko z polskich scen, ale i prowadzonej przez siebie audycji w I Programie Polskiego Radia. Oprócz niego, na scenie wystąpili również: Emilia Zielińska i Andrzej Niemierowicz, a akompaniowała im Ewa Szpakowska.

       Artyści zaprezentowali najsłynniejsze przeboje operowe, operetkowe i musicalowe, pochodzące z takich dzieł, jak m.in.: „Straszny Dwór”, „Wesele Figara”, „Księżniczka Czardasza” czy „Skrzypek na dachu”. To utwory znane i lubiane, co sprawiło, że do śpiewania chętnie włączyła się również publiczność. W efekcie, ostatni utwór – słynną arię „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła Wdówka” Franza Lehara zaśpiewało wspólnie z artystami prawie 800 osób znajdujących się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

       Warto wspomnieć o gościu specjalnym, jakim był… działający w MDK Chór Lasowiacy pod dyrekcją Piotra Szpary. – To chór europejskiego formatu. Po prostu fantastyczny – chwalił Lasowiaków Kazimierz Kowalski. Nasi chórzyści zaprezentowali się wraz z solistami opery w kilku utworach, m.in. we wspomnianej już arii „Usta milczą, dusza śpiewa”, ale również w utworze „Pojedziemy na łów” z opery „Hrabina” Stanisława Moniuszki. – To była dla nas niesamowita przygoda, która przez chwilę pozwoliła wszystkim członkom naszego chóru poczuć się jak gwiazdy – śmieje się Piotr Szpara, który miał również okazję stworzyć tego wieczoru na scenie świetny duet z Andrzejem Niemirowiczem.

       Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem, a także życzeniami, które wszystkim słuchaczom złożył starosta Janusz Zarzeczny. – Życzę wszystkim mieszkańcom Powiatu Stalowowolskiego wspaniałych, zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów i spełnienia marzeń w nadchodzącym roku – zakończył starosta.

       Organizatorami koncertu były Powiat Stalowowolski oraz Miasto Stalowa Wola. Wstęp na widowisko był dla mieszkańców bezpłatny dzięki wsparciu firmy Lotos.

{gallery}wKrainieUsmiechu{/gallery}