Grali o Puchar Starosty

Grali o Puchar Starosty

24 lipca na kortach przy ulicy Skoczyńskiego w Stalowej Woli, odbył się turniej o Puchar Starosty Stalowowolskiego. Turniej był rozgrywany w 3 kategoriach.

Organizatorem imprezy był stalowowolski Miejski Klub Tenisowy. Turniej rozgrywano już po raz 7, a rywalizowano w 3 kategoriach: Singiel Mężczyzn Open, Singiel Kobiet Open oraz Open Amator. W tegorocznych zawodach o Puchar Starosty Stalowowolskiego wzięło udział 28 uczestników z terenu powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, sandomierskiego, kraśnickiego, mieleckiego, a także biłgorajskiego.

W kategorii Open najlepszy okazał się pochodzący z Kielc Michał Matachowski (aktualnie 8 pozycja w rankingu PZT kat. Open SiA), który wygrał wszystkie swoje mecze. Drugi w tej kategorii był pochodzący ze Stalowej Woli Marcin Gancarczyk, a trzecim miejscem podzielili się Maciej Niedźwiedź (Ropczyce) i Stanisław Wierzgacz (MKT Stalowa Wola).

W kategorii Open Kobiet najlepsza okazała się Wiktoria Bryniak (MKT Stalowa Wola), drugie miejsce zajęła Ewa Winiarz (Mielec), a trzecie miejsce – Katarzyna Bronowska (MKT Stalowa Wola).

Natomiast w kategorii Open Amator, najlepszy okazał się Alfred Micał (MKT Stalowa Wola), który po zaciętym meczu finałowym – 6/4 6/4, pokonał Filipa Stypę (MKT Stalowa Wola). Trzecie miejsca przypadły Danielowi Dybce (MKT Stalowa Wola) oraz Piotrowi Gontarzowi (Biłgoraj). – Gratuluję wszystkim uczestnikom siły i kondycji, ponieważ turniej odbywał się w prawdziwym upale. W taką pogodę większość osób szuka ochłody nad wodą, tymczasem oni biegali po kortach z rakietami w dłoniach. Dlatego tym większy jest mój podziw dla nich, a zwłaszcza dla zwycięzców – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.