Hubertus Nadsański – święto nie tylko myśliwych

Hubertus Nadsański – święto nie tylko myśliwych

Pokazy psów myśliwskich, pokazy sokolnicze, degustacja potraw z dziczyzny. To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali organizatorzy Hubertusa Nadsańskiego, który odbył się w Żabnie w Gminie Radomyśl nad Sanem.

Hubertus Nadsański, to już cykliczne wydarzenie, które co roku przyciąga wiele osób. To też okazja do  uhonorowania myśliwych. Podczas tegorocznej uroczystości zostały wręczone odznaczania, podziękowania i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla łowiectwa w Okręgu Tarnobrzeskim Polskiego Związku Łowieckiego.

Również władze Powiatu Stalowowolskiego uhonorowały dwóch myśliwych. Starosta Janusz Zarzeczny i wicestarosta stalowowolski  Mariusz Sołtys wręczyli pamiątkowe grawertony Bogdanowi Pelicowi i Marianowi Oszustowi w dowód uznania za działalność służącą podtrzymywaniu tradycji łowieckich i ochrony przyrody.  

Hubertus Nadsański, to przede wszystkim święto myśliwych, ale też okazja dla wszystkich, by choć odrobinę poczuć ducha braci myśliwskiej. Bo bycie myśliwym, to przede wszystkim bezpośrednie obcowanie z przyrodą i stałe jej poznawanie.  Podczas tego wydarzenia można było oglądać stoiska przygotowane m.in. przez koła łowieckie i Lasy Państwowe, na których nie zabrakło trofeów myśliwskich. Tradycyjnie była też gonitwa za lisem, podczas której można było podziwiać niezwykle  widowiskowy pokaz jazdy konnej.

« z 2 »