Kontynuujemy pomoc Ukrainie

Kontynuujemy pomoc Ukrainie

Kolejne dary w ramach pomocy humanitarnej zostały przekazane 27 kwietnia do szpitala w  Czerwonogradzie w obwodzie Lwowskim na Ukrainie.

Powiat Stalowowolski nie ustaje w pomocy Ukrainie, która od dwóch miesięcy odpiera napad  zbrojnej agresji wywołany przez Rosję. Samorząd cyklicznie przekazuje zgromadzone produkty i materiały (głównie medyczne), które są niezbędne dla walczącej Ukrainy.

Podczas tego transportu został przekazany defibrylator zakupiony przez Pracowników i Zarząd firmy Wtór – Steel ze Stalowej Woli. Sprzęt trafił do rąk dyrektora Centralnego Miejskiego Szpitala Czerwonogradzkiej Miejskiej Rady Gronzala Igora Wołodimirowicza. Placówka ta zwróciła się na początku kwietnia z prośbą o pomoc do Powiatu Stalowowolskiego.

W akcję pomocy oprócz Powiatu Stalowowolskiego włączyli się lokalni przedsiębiorcy, radni powiatowi, pracownicy Starostwa, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wólce Turebskiej i małżeństwo Łukasz i Hanna Małek z Glinianki.

Dary zawieźli wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys i wójt gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz, a także radny Rady Gminy Radomyśl nad Sanem Tomasz Budziło.

Ponadto do Rejonu Czerwonogradzkiego została przekazana  żywność długoterminowa, koce, materiały medyczne. Wicestarosta Mariusz Sołtys przekazał dary osobiście szefowi Rejonu Czerwonogradzkiego Andrzejowi Poryckiemu.

 

 

 

                

Transport darów na Ukrainę
 

  

Przekazanie darów na Ukrainę
 

buyantibiotics24.net