Zapraszamy na Podkarpacki Rajd Rowerowy 2023

Zapraszamy na Podkarpacki Rajd Rowerowy 2023

Przed nami Podkarpacki Rajd Rowerowy, czyli jedna z największych i najlepszych imprez rowerowych w województwie! Kolejna edycja tego wyczekiwanego przez rowerzystów  wydarzenia, odbędzie się już 4 czerwca (niedziela) 2023 roku.

Organizowane od lat przez Powiat Stalowowolski rajdy rowerowe mają wielu wiernych fanów.

– To bardzo nas cieszy i przekonuje, że coroczna organizacja rajdu jest potrzebna. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego, zdrowego spędzenia czasu na dwóch kółkach. Podobnie jak w latach poprzednich, nie zabraknie atrakcji dla wszystkich uczestników i na pewno każdy wróci do domu zadowolony! Zwłaszcza, że w tym roku trasa rajdu wiedzie do pięknego i wyjątkowego miejsca, jakim jest ujście Sanu do Wisły w miejscowości Dąbrówka Pniowska – zapowiada Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Jak zwykle, nasza impreza ma charakter typowo turystyczny, co oznacza, że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. Jeśli chodzi o trasę, to rajd będzie miał następujący przebieg: Stalowa Wola – Kotowa Wola – Zbydniów – Berdechów – Radomyśl nad Sanem – Nowiny – Czekaj Pniowski – Dąbrówka Pniowska – Czekaj Pniowski – Nowiny – Radomyśl nad Sanem – Berdechów – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. Łączna długość trasy, to ok. 70 km. Start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli (ul. Podleśna 15). Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 8:30, a start przewidziany jest na godzinę 9:00.

Tradycyjnie już, w trakcie rajdu będzie dłuższy postój, zaplanowany w miejscowości Dąbrówka Pniowska. Tu, rowerzyści najpierw dotrą do wideł Wisły i Sanu, a następnie skierują się do pobliskiego Domu Ludowego, na terenie którego odbędzie się piknik. Następnie peleton wróci tą samą trasą do Stalowej Woli, gdzie ok. godz. 16:00 na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale.

– Dla nas, jako organizatorów imprezy, sprawą priorytetową jest bezpieczeństwo uczestników rajdu. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, bezwzględnie wszyscy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuszczeni zostaną tylko ci, którzy mają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na długi dystans, dla osób niewprawionych, wiąże się jednak z dużym wysiłkiem. Dlatego prosimy, by zapisywały się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać. Zwłaszcza, że w tym roku rajd ma dystans aż 70 km, a w dodatku niemal połowa tej trasy wiedzie po drogach gruntowych i szutrowych. Apelujemy więc, aby każda osoba zainteresowana uczestnictwem w rajdzie, zastanowiła się najpierw, czy podoła temu wyzwaniu – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Głównym organizatorem „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” jest Powiat Stalowowolski, a partnerami wydarzenia są: Gmina Radomyśl nad Sanem, Klub Kolarski „Sokół”, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Sponsorami rajdu są: Elektrociepłownia Stalowa Wola, Thoni Alutec, Wtór-Steel, Restauracja McDonald’s Stalowa Wola.

ZAPISY NA RAJD przyjmowane są tylko osobiście

w dniach od 22 maja (poniedziałek) do 24 maja 2023 r. lub do wyczerpania limitu miejsc

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli – pokój nr 412 (IV piętro)

Uwaga!

22 maja (poniedziałek) w godzinach 7.00-16.30

23-24 maja w godzinach 7.30-15.30

 

Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona.

Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie.

 

Do pobrania:

Regulamin „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego”