Kochani, jedziemy na Kochany!

Kochani, jedziemy na Kochany!

Smarujcie łańcuchy, pompujcie koła i szykujcie kaski na głowy, bo zbliża się jedna z największych i najlepszych imprez rowerowych w województwie! Mowa oczywiście o Podkarpackim Rajdzie Rowerowym, którego kolejna edycja odbędzie się już 16 czerwca 2024 roku.

Organizowane od lat przez Powiat Stalowowolski rajdy rowerowe mają wielu wiernych fanów. – To bardzo nas cieszy i motywuje do przygotowywania kolejnych edycji tej imprezy. Tak więc i w tym roku zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego, zdrowego spędzenia czasu na dwóch kółkach. Jak zawsze, zabierzemy Was do wyjątkowego i pięknego miejsca, a tym razem będzie to ukryta w  lasach Osada Kochany – zapowiada Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Jak zwykle, nasza impreza ma charakter typowo turystyczny, co oznacza że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. Jeśli chodzi o trasę, to rajd będzie miał następujący przebieg: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Lipowiec – Kochany – Goliszowiec – Rzeczyca Długa – Jastkowice – Stalowa Wola. Łączna długość trasy, to ok. 45 km. Start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 7:30, a start przewidziany jest na godzinę 8:00.

Tradycyjnie już, w trakcie rajdu przewidziany jest dłuższy postój, tym razem zaplanowany w Osadzie Kochany. Tu, rowerzyści będą mieli czas na zwiedzanie pod okiem jej gospodarzy – Zbigniewa i Haliny Koczwarów, a także na odpoczynek. Następnie peleton wróci tą samą trasą do Stalowej Woli, gdzie ok. godz. 14:00 na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, wszyscy uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale. – Dla nas, jako organizatorów imprezy, sprawą priorytetową jest bezpieczeństwo rajdu. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, bezwzględnie wszyscy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuścimy tylko tych, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na to, że w tym roku większa część trasy wiedzie po wymagających leśnych duktach, udział w imprezie dla osób niewprawionych będzie wiązał się z dużym wysiłkiem. Dlatego prosimy by zapisywały się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać. Również z racji na szykującą się podróż po leśnych drogach gruntowych, zalecamy jazdę rowerami trekkingowymi oraz górskimi z szerszymi oponami, a odradzamy wybieranie się w trasę na rowerach miejskich – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Głównym organizatorem „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” jest Powiat Stalowowolski, a partnerami wydarzenia są: Klub Kolarski „Sokół”, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, a także Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli. Sponsorami rajdu są natomiast: Elektrociepłownia Stalowa Wola, Thoni Alutec, Wtór-Steel, Ford MH Motors Stalowa Wola, a także Restauracja McDonald’s Stalowa Wola.

Regulamin „Podkarpackiego Rajdu Rowerowego” do pobrania poniżej. Zapisy na rajd będą odbywały się w dniach od 6 do 7 czerwca 2024 r. lub do wyczerpania limitu miejsc w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli – pokój nr 412 (6 czerwca w godzinach 7.00-16.30, 7 czerwca w godzinach 7.30-15.30). Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 185 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Zapisywać się można tylko i wyłącznie osobiście.

Regulamin – Podkarpacki Rajd Rowerowy 2024