2 lutego 1944 roku Niemcy zamordowali bestialsko blisko 1 300 osób, w tym około 300 dzieci z sześciu wsi z regionu: Borowa, Łążka Zaklikowskiego, Łążka Chwałowskiego, Szczecyna, Wólki Szczeckiej i Karasiówki.
Był to odwet okupanta za współpracę mieszkańców tych miejscowości z partyzantami.
W Borowie, w Gminie Annopol uroczystości rozpoczęły się mszą św. w intencji pomordowanych, a następnie uczestnicy zgromadzili się przy mogile zbiorowej ofiar pacyfikacji Borowa i okolic. Odśpiewany został hymn państwowy, pomodlono się także w intencji pomordowanych. Obchody te uświetnił występ zespołu Borowiacy oraz 19. Lubelska Brygada Zmechanizowana.
W zbiorowej mogile na cmentarzu parafialnym w Borowie spoczywa 806 osób. Kolejne zbiorowe mogiły tragicznie poległych znajdują się na cmentarzach w Łążku Chwałowskim i w Łążku Zaklikowskim.
Tu także w 80. rocznicę pacyfikacji odbyły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św., a następnie złożono kwiaty przy zbiorowych mogiłach.
W tych patriotycznych wydarzeniach uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Stalowowolskiego: starosta Janusz Zarzeczny, wicestarosta Mariusz Sołtys i radna Powiatu Stalowowolskiego Leokadia Gugała.