Krzysztof Żminda nowym sekretarzem powiatu

Krzysztof Żminda nowym sekretarzem powiatu

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli ma nowego sekretarza. Helenę Krasoń, która odeszła na emeryturę, zastąpił Krzysztof Żminda, dotychczasowy naczelnik Wydziału Komunikacji.

Helena Krasoń na stanowisku sekretarza powiatu pracowała od 2008 roku. Z końcem stycznia 2021 roku odeszła na emeryturę. – Nie chciałem szukać jej następców poza starostwem. Jestem zwolennikiem wewnętrznych awansów, tym bardziej, że mamy w urzędzie świetnych i dobrze przygotowanych pracowników. Dlatego stanowisko sekretarza zdecydowałem się powierzyć Krzysztofowi Żmindzie, który jest doświadczonym i kompetentnym urzędnikiem. Przez wiele lat sprawnie kierował największym wydziałem w starostwie, czyli Wydziałem Komunikacji. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie teraz na stanowisku sekretarza – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Krzysztof Żminda ma 49 lat. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ze Starostwem Powiatowym jest związany od początku istnienia Powiatu Stalowowolskiego, czyli od 1 stycznia 1999 roku. Zaczynał Pracę w Wydziale Spraw Obywatelskich, Komunikacji i Transportu. Później został zastępcą naczelnika Wydziału Komunikacji i Transportu, a od 2008 roku, kierował nim samodzielnie.

Po objęciu przez Krzysztofa Żmindę stanowiska sekretarza powiatu, na stanowisku naczelnika Wydziału Komunikacji zastąpił go dotychczasowy pracownik tego wydziału – 32-letni Grzegorz Ruszak. Jest on absolwentem Wydziału Transportu i Elektrotechniki na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. W Wydziale Komunikacji stalowowolskiego Starostwa Powiatowego pracuje od 2014 roku.