Lucjan Maczkowski zajmie się sprawami obronnymi

Lucjan Maczkowski zajmie się sprawami obronnymi

Lucjan Maczkowski – były szef Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, obejmie stanowisko ds. obronnych i obrony cywilnej w stalowowolskim Starostwie Powiatowym. Pracę w urzędzie rozpocznie w kwietniu.

Konkurs na stanowisko ds. obronnych i obrony cywilnej w Wydziale Organizacji i Zarządzania Kryzysowego w stalowowolskim Starostwie Powiatowym ogłoszono w lutym. Zgłosiło się 2 kandydatów, z czego 1 nie spełniał wymogów formalnych. Drugie podanie pochodziło od Lucjana Maczkowskiego. – Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to odpowiedni człowiek na to stanowisko. Przepracował w Policji 25 lat, z czego sporą część jako zastępca komendanta, a później komendant. Tematy związane z obronnością, obroną cywilną i zarządzaniem kryzysowym nie są mu obce, ma dużą wiedzę i praktykę. I zamierzamy z nich korzystać – komentuje starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Lucjan Maczkowski odszedł ze służby w Policji w 2018 roku. Na emeryturze „wytrzymał” 3 lata. – Mam jeszcze dużo siły i energii, postanowiłem więc wykorzystać to oraz swoje doświadczenie w działaniach związanych z sytuacjami kryzysowymi. Ta tematyka jest mi doskonale znana, więc myślę, że się sprawdzę. Lubię wyzwania: kiedyś byłem sportowcem, później policjantem i komendantem, a teraz spróbuję swoich sił jako urzędnik – mówi Lucjan Maczkowski.

Pracę w stalowowolskim Starostwie Powiatowym rozpocznie od kwietnia.