Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - weź udział w loterii

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - weź udział w loterii

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny jest organizowany w odstępach 10-letnich. Jest on najważniejszym badaniem statystycznym nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów w Europie i na świecie.

NSP 2021 realizowany jest na podstawie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Do przeprowadzenia spisu zobowiązują Polskę także przepisy Unii Europejskiej, jak chociażby rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań.

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Podstawową metodą NSP 2021 jest  spis internetowy, czyli samospis. Przeprowadzimy go na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w interaktywnym formularzu na stronie internetowej spis.gov.pl.

Dokonałeś samospisu? Weź udział w Loterii i zdobądź jedną z setek nagród

Weź udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 online na spis.gov.pl i uzyskaj unikatowy kod potwierdzający samospis.
Zarejestruj otrzymany kod w terminie od 22.04 do 7.07.2021 r. na stronie Loterii.
Oglądaj transmisje online z losowań i sprawdź, czy wygrałeś!
Im szybciej zarejestrujesz się w Loterii, tym więcej szans masz na wygraną!