Można się zaszczepić w  podkarpackim Szczepionkobusie

Można się zaszczepić w  podkarpackim Szczepionkobusie

27 sierpnia chętni będą mogli się zaszczepić bez rejestracji przeciw Covid-19 preparatami firm Pfizer oraz Johnson&Johnson w Pysznicy i w Bojanowie, a także 29 sierpnia na dożynkach wojewódzkich w Ulanowie.  

Szczepienia będą wykonywane przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie. Mobilny Punkt Szczepień stanie w miejscach, które są łatwo dostępne oraz dają możliwość dotarcia do jak największej grupy osób.

Chętni będą mogli skorzystać z preparatów dwóch firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson. Szczepienia odbywać się będą w specjalnie dostosowanym do tego celu autobusie. Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem lub opiekunem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki firmy Pfizer, będzie taka możliwość.

Przed zgłoszeniem na szczepienie trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno szczepionego dziecka jak i przedstawiciela ustawowego. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie.

Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz.

Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, partnerami są lokalne samorządy oraz AUTOSAN sp. z o.o.

 

Dokładne miejsca i godziny szczepień 

27 sierpnia

9.30 – 12.30   Stany, gm. Bojanów – parking przy budynku OSP

14.00 – 17.00 Pysznica – parking przy budynku OSP)

 

29 sierpnia

10.30 – 17.00  Ulanów – Dożynki Wojewódzkie – Stadion „Retman Ulanów”