Zapraszamy na Rajd Rowerowy - są jeszcze wolne miejsca

Zapraszamy na Rajd Rowerowy - są jeszcze wolne miejsca

Województwo Podkarpackie, Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Powiat Stalowowolski łączą siły i wspólnie zorganizują imprezę. Chcecie się przekonać, jaki będzie efekt tej współpracy? Zapraszamy więc już 28 sierpnia, na Rajd Rowerowy „Las – nasz duch”.

Organizowane od lat przez Powiat Stalowowolski rajdy rowerowe mają wielu wiernych fanów. W tym roku również udało nam się coś dla nich przygotować.

– Dostaliśmy od Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej propozycję współpracy przy organizacji Rajdu Rowerowego „Las – nasz duch”. Do tego typu przedsięwzięć nie trzeba nas długo namawiać, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele w naszym powiecie jest osób chętnych do wspólnego, zdrowego spędzenia czasu na dwóch kółkach. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tej imprezie – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Impreza ma charakter typowo turystyczny, co oznacza że przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym. Jeśli chodzi o trasę, to rajd będzie miał następujący przebieg: Stalowa Wola – Obojna – Stalowa Wola, z czego spora część będzie wiodła leśną ścieżką pieszo-rowerową, znajdującą się na terenie Nadleśnictwa Rozwadów. Łączna długość trasy, to ok. 22 km. Start imprezy nastąpi z parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. Zbiórka uczestników rozpocznie się o godzinie 14:30, a start przewidziany jest na godzinę 15:00. Rajd zakończy się na Błoniach Nadsańskich, gdzie na wszystkich uczestników będą czekały pamiątkowe medale i poczęstunek.

– Żeby była dobra zabawa – a tę postaramy się zapewnić, musi też być bezpiecznie. Bezpieczeństwo uczestników rajdu to dla nas priorytet. Dlatego zgodnie z regulaminem imprezy, bezwzględnie wszyscy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie zostaną dopuszczeni tylko ci, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką osób dorosłych osób. Prosimy o tym pamiętać i to respektować – mówi wicestarosta Mariusz Sołtys.

Głównymi organizatorami Rajdu Rowerowego „Las – nasz duch” są Województwo Podkarpackie i Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, a współorganizacją przedsięwzięcia zajął się Powiat Stalowowolski. Natomiast partnerami wspierającymi nas w zabezpieczeniu imprezy są niezastąpieni w tego typu akcjach:, jednostka OSP w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli oraz Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”. Rajd Rowerowy „Las – nasz duch” jest częścią dużego przedsięwzięcia, jakie w dniach 21-29 sierpnia 2021 r. będzie odbywało się w wielu miejscach Podkarpacia pod nazwą „Etnolas” I Festiwal Kultury Lasowiackiej. Szczegółowy program festiwalu tu.

Regulamin Rajdu Rowerowego „Las – nasz duch” pod linkiem.

– Zapisy uczestników będą prowadzone zarówno w Rzeszowie (siedziba Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, ul. Grunwaldzka 2, a także w Stalowej Woli – w dniu 24 sierpnia, w  Starostwie Powiatowym (IV piętro przy windzie) w godzinach 9:00 – 15:00. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 150 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Są jeszcze wolne miejsca, w związku z tym zapisy będą prowadzone 25 sierpnia (środa) od godz. 8.00 do 15.00 w Starostwie Powiatowym.

– Nie przyjmujemy zapisów telefonicznie. Z poprzednich edycji mamy doświadczenie, że wiele osób zgłaszających się telefonicznie, nie pojawiało się później na rajdzie, blokując tym samym udział innym chętnym rowerzystom. A te osoby, które przyszły zapisać się osobiście, w 99 procentach zawsze pojawiały się później na starcie – tłumaczy Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.