Szef związku sportowego nagrodzony przez władze Powiatu Stalowowolskiego  

Szef związku sportowego nagrodzony przez władze Powiatu Stalowowolskiego  

Mirosław Orłowski otrzymał podziękowania od Zarządu Powiatu Stalowowolskiego za wieloletnią pracę na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz działalność w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym w Stalowej Woli.

Mirosław Orłowski działał w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym od początku jego powstania, a przez 15 lat pełnił  funkcję przewodniczącego oraz organizatora szkolnych imprez sportowych.  PSZZS  to jedna z ważnych organizacji, bowiem sport szkolny jest pierwszym etapem kariery sportowej dla wielu przyszłych zawodników. To również  cała sieć rozgrywek, zawodów, które stwarzają dzieciom i młodzieży właściwy rozwój fizyczny, a w tym wieku jest to rzecz fundamentalna.

To dzięki takim ludziom, związek mógł w pełni realizować swoje cele przyczyniając się do realizacji bogatego programu imprez i zawodów sportowych, umożliwiających wszystkim uczniom aktywne uczestnictwo w życiu sportowym szkół i udział w zawodach.

– W imieniu Zarządu Powiatu Stalowowolskiego dziękuję za ogromne zaangażowanie w rozwój sportu szkolnego i przyznaję panu nagrodę specjalną, która jest wyrazem szacunku i uznania dla pana ofiarnej działalności. Jednocześnie życzę panu realizacji wszystkich przyszłych zamierzeń, dalszego działania może na innej niwie,  a w życiu osobistym przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Mirosław Orłowski zapewnił o swojej dalszej pomocy związkowi, zaznaczał jednocześnie, że organizacja zawodów sportowych dla młodzieży musi być kontynuowana, gdyż to tu stawiają swoje pierwsze kroki sportowcy, którzy potem osiągają najwyższe wyniki w sporcie zawodowym,  jak chociażby lekkoatletka Joanna Jóźwik.      

Zarząd Powiatu Stalowowolskiego podziękował Mirosławowi Orłowskiemu