Justyna Jurek najlepszym sołtysem w Powiecie Stalowowolskim

Justyna Jurek najlepszym sołtysem w Powiecie Stalowowolskim

Justyna Jurek z Kępia Zaleszańskiego w gminie Zaleszany została Sołtysem Roku 2021 w Powiecie Stalowowolskim. To już piąta edycja plebiscytu organizowanego przez tygodnik „Sztafeta”. Konkurs objął patronatem Starosta Stalowowolski.

Czytelnicy swoje głosy oddawali za pomocą kuponów konkursowych drukowanych na łamach „Sztafety”. Nominowanych w konkursie było 69 sołtysów z terenu całego Powiatu Stalowowolskiego.

Wręczenie nagród odbyło się w Starostwie Powiatowym. Starosta Janusz Zarzeczny gratulował zwyciężczyni plebiscytu, zaznaczał, że rola sołtysa jest bardzo ważna, gdyż to on ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami i najlepiej zna ich problemy. Podkreślał, że bardzo się cieszy, że tak młode osoby chcą działać na rzecz społeczności lokalnych. A bycie sołtysem, to pierwszy krok pracy w samorządzie

Zwyciężczyni również gratulował Konrad Sinica, redaktor naczelny Tygodnika Sztafeta oraz Daniel Karkoszka, prezes zarządu – dyrektor naczelny Elektrociepłowni Stalowa Wola i wicedyrektor Dariusz Mączka.

Justyna Jurek jest sołtysem od 2019 r. Z  wykształcenia jest magistrem turystyki i rekreacji, ukończyła też podyplomowe studia z rachunkowości i finansów, a także studia podyplomowe z zakresu florystyki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie na wydziale ogrodnictwa. Przy domu ma własną pracownię florystyczną. – Nie jest to łatwa praca, ale jak się ma do tego zapał i zamiłowanie, to daje bardzo wiele satysfakcji i przyjemności – mówi.

Justyna Jurek jest założycielką Koła Gospodyń Wiejskich w Kępiu Zaleszańskim, które bardzo prężnie działa.