Ósmoklasisto, szukasz dobrej szkoły? Najlepsze znajdziesz w Powiecie Stalowowolskim

Ósmoklasisto, szukasz dobrej szkoły? Najlepsze znajdziesz w Powiecie Stalowowolskim

16 maja rozpocznie się rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych. Bogatą ofertę edukacyjną przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Stalowowolski. Na rok szkolny 2022/2023 zaplanowano uruchomienie 40 oddziałów w szkołach dla młodzieży.

Mechanik, programista, geodeta, grafik, budowlaniec, technik żywienia i usług gastronomicznych, handlowiec, fryzjer – te oraz wiele innych kierunków kształcenia oferują nasze szkoły w technikach, w których w nadchodzącym roku szkolnym zaplanowano 20 oddziałów. Oprócz tego w planie jest zorganizowanie 15 oddziałów w liceach ogólnokształcących oraz 5 w szkołach branżowych I stopnia.

– Wszystkie nasze szkoły dysponują nowoczesną bazą lokalową

, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, zapewniają przyjazną atmosferę i oferują bogatą ofertę edukacyjną. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami do zapoznania się z kierunkami kształcenia  – mówi Janusz Zarzeczny, Starosta Stalowowolski.

Prowadzone przez Powiat Stalowowolski szkoły

, to także szkoły dla dorosłych. Mowa tu o Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także o Medycznej Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej. Zaplanowano w nich uruchomienie łącznie 7 oddziałów, w tym jeden w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych i 6 oddziałów w szkołach policealnych
w takich zawodach jak: kosmetyczka, technik bhp, masażysta, technik elektroradiolog, opiekun medyczny, technik sterylizacji medycznej. Pełna oferta zawodów i kierunków zamieszczona jest w tabeli poniżej, a także na załączonych filmach. Elektroniczna rejestracja uczniów do szkół ponadpodstawowych potrwa od 16 maja do 24 czerwca.