Ósmoklasisto, szukasz dobrej szkoły? Najlepsze znajdziesz w Powiecie Stalowowolskim

Ósmoklasisto, szukasz dobrej szkoły? Najlepsze znajdziesz w Powiecie Stalowowolskim

13 maja rozpocznie się rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych. Bogatą ofertę edukacyjną przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Stalowowolski. Na rok szkolny 2024/2025 zaplanowano uruchomienie w szkołach dla młodzieży wielu ciekawych kierunków kształcenia.

Bardzo szeroka oferta jest zwłaszcza w technikach. I tak, w Zespole Szkół Nr 1 planowane jest kształcenie na kierunkach technik mechatronik oraz technik pojazdów samochodowych, W Zespole Szkół Nr 2 są to m.in.: technik logistyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik przemysłu mody, technik budownictwa, czy technik geodeta. Ciekawe propozycje czekają na uczniów również w Zespole Szkół Nr 3, a wśród nich m.in.: technik ekonomista, technik handlowiec, technik fotografii i multimediów oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Natomiast w Centrum Edukacji Zawodowej planowane jest kształcenie m.in. na kierunkach: technik informatyk, technik programista, technik elektryk, technik mechatronik oraz technik usług fryzjerskich.

Nasze szkoły przygotowały również ciekawą ofertę dla uczniów wybierających się do szkół branżowych I stopnia. W ZS Nr 1 zawodu mogą nauczyć się m.in. przyszli: kucharze, elektrycy, elektromechanicy, stolarze, sprzedawcy, ślusarze, złotnicy, a także monterzy sieci i instalacji sanitarnych. W ZS Nr 2 przewidziano kształcenie w takich branżach jak murarz-tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a w CEZ-ie: mechanik pojazdów samochodowych, a także operator obrabiarek skrawających. Natomiast w ZS Nr 3 w „branżówce” planowane jest kształcenie w takich zawodach, jak np.: kucharz, cukiernik, piekarz, sprzedawca, fryzjer, stolarz i złotnik-jubiler.

Jeśli chodzi o licea ogólnokształcące, tradycyjnie już, najszerszą ofertę przygotowało I Liceum Ogólnokształcące, choć klasy licealne młodzież znajdzie również w ZS Nr 1 oraz w ZS Nr 2. – Wszystkie nasze szkoły dysponują nowoczesną bazą lokalową, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, zapewniają przyjazną atmosferę i oferują bogatą ofertę edukacyjną. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami do zapoznania się z kierunkami kształcenia  – mówi Janusz Zarzeczny, Starosta Stalowowolski.

Pełna oferta zawodów i kierunków zamieszczona jest w tabeli poniżej, a także na załączonym filmie. Elektroniczna rejestracja uczniów do szkół ponadpodstawowych potrwa od 13 maja do 14 czerwca. Szczegóły na temat zasad rekrutacji oraz film poniżej.