X Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu

X Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu
26 kwietnia 2024 r. na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli odbyła się kolejna już X edycja Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Pływaniu, które na stałe wpisały się w harmonogram imprez organizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Stalowej Woli.
 
W Mistrzostwach udział wzięło blisko 100 zawodników z całego województwa. Zawody rozegrano w 2 kategoriach wiekowych: OPEN (do 39 lat), i MASTERS (40 lat i starsi). Reprezentanci komend powiatowych i miejskich rywalizowali w 6 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej. W tym roku puchar dla najlepszych pływaków trafił do drużyny z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Wśród funkcjonariuszy najlepszym pływakiem zawodów okazał się Adrian Marszałek z KM PSP w Tarnobrzegu. Serdecznie gratulujemy!
 
Wyniki:
Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Adrian Marszałek z KM PSP w Tarnobrzegu.
 
Najlepsze drużyny mistrzostw to:
I miejsce – KM PSP Tarnobrzeg
II miejsce – KM PSP Rzeszów
III miejsce – KP PSP Jasło
 
Stalowowolscy strażacy również mają się czym pochwalić:
– Dwa srebra w kategorii MASTERS wypływał st. sekc. Przemysław Skrzypek w konkurencji 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym;
– mł. bryg. Krystian Bąk w konkurencji 50 m stylem motylkowym OPEN zdobył srebrny medal i zajął 5 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym;
– st. kpt. Dawid Sagan zdobył brązowy medal zajmując 3 miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym OPEN
 
Organizatorem Mistrzostw w Pływaniu byli: Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, Sportowy Klub Pożarniczy Strażak w Rzeszowie, Komendant Powiatowy PSP w Stalowej Woli.
 
Nagrody, dyplomy i medale ufundowali: Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Sportowy Klub Pożarniczy „Strażak”.

Źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-stalowa-wola/x-mistrzostwa-wojewodztwa-podkarpackiego-strazakow-psp-w-plywaniu