Komunikat w sprawie nagród za osiągnięcia w działalności kulturalnej i sportowej za 2020 rok

Komunikat w sprawie nagród za osiągnięcia w działalności kulturalnej i sportowej za 2020 rok

W celu przeciwdziałania epidemii COVID-19, w marcu 2020 roku wprowadzono w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego, który skutkował różnego rodzaju ograniczeniami w wielu sferach życia, w tym, szeroko pojętej działalności sportowej i kulturalnej.

Tym samym w znacznym stopniu ograniczeniu uległo funkcjonowanie instytucji kultury oraz klubów i stowarzyszeń sportowych. W związku z tym, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego odstąpił od ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie osobom fizycznym i prawnym nagród oraz wyróżnień, za szczególne osiągnięcia w działalności kulturalnej i sportowej za 2020 rok.

– Chcę podkreślić, że te nagrody nie znikają, ich przyznawanie zostaje po prostu zawieszone. Jednocześnie mamy nadzieję, że w tym roku sytuacja wróci w końcu do normy, a tym samym na płaszczyźnie sportowej i kulturalnej zacznie znowu dużo się dziać. Wtedy my, jako Zarząd Powiatu Stalowowolskiego w 2022 roku będziemy mogli docenić i nagrodzić ludzi kultury i sportu za ich dokonania w 2021 roku – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.