Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

Już po raz dwunasty Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli przystąpiło do ogólnoświatowej kampanii Dzień Bezpiecznego Internetu. Akcja miała na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Ze względu na epidemię wirusa COVID-19 i wprowadzaniem nauki w trybie zdalnym, konferencja (dostępna pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Ye0THGmimEk ) oraz podsumowanie działań szkolnych odbyło się w formule on-line.
Podczas spotkania kończącego kampanię, w którym uczestniczyli goście, dyrekcja szkoły i wybrani uczniowie zaprezentowane zostały m.in. zadania zrealizowane w ramach tegorocznej kampanii, a także ogłoszono wyniki konkursu graficznego Działamy Razem.

Działania podejmowane w ramach DBI.
• promocja kampanii DBI na www.cezstalowawola.pl
• propagowanie hasła „DZIAŁAJMY RAZEM”, m.in. przez przygotowanie okolicznościowej wystawy w galerii szkoły; promocję na stronie internetowej szkoły
• przeprowadzenie warsztatów tematycznych pt. #JestNasWięcej – Kampania: Załóż pomarańczową sznurówkę!
• przeprowadzenie quizów tematycznych, EscapeRoomów, testów wiedzy; zabaw edukacyjnych, Koła Fortuny „Co wiesz o Internecie”;
• opracowanie okolicznościowych publikacji – plakatów, slajdów, dyplomów DBI;

Ponadto został zorganizowany szkolny konkurs graficzny w 3 kategoriach:
• kalendarz jednostronny
• plakat/puzzle
• kolaż

Łącznie przyznano 22 nagrody i 3 wyróżnienia za projekt dyplomu, jedną nagrodę specjalną oraz 31 upominków dla wszystkich uczniów, których prace przeszły do II etapu konkursu.

Nagrodę główną – laptop za autorski projekt plakatu, drukowanego w postaci układanki puzzle zdobył Jakub Jurczyk.

Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach:

– kalendarz
1. Alexander Iwasieczko
2. Klaudia Skrzypek
3. Dominik Ziętko

– plakat/puzzle
1. Dawid Kędzierski
2. Marta Dubiel
3. Gabriel Łasicki

– kolaż – przyznano tylko jedno miejsce
1. Kolaż – Jakub Beer kl. III i1

Konkurs odbył się pod patronatem Powiatu Stalowowolskiego, który był również jednym z fundatorów nagród. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.