Ósmoklasisto, szukasz dobrej szkoły? Najlepsze znajdziesz w Powiecie Stalowowolskim

Ósmoklasisto, szukasz dobrej szkoły? Najlepsze znajdziesz w Powiecie Stalowowolskim

17 maja rozpocznie się nabór uczniów do szkół ponadpodstawowych. Bogatą ofertę edukacyjną przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Stalowowolski – na rok szkolny 2021/2022 zaplanowano uruchomienie w sumie 30 oddziałów w szkołach dla młodzieży.

Mechanik, programista, geodeta, grafik, budowlaniec, technik żywienia i usług gastronomicznych, handlowiec, fryzjer – te oraz wiele innych kierunków kształcenia oferują nasze szkoły w technikach, których w nadchodzącym roku szkolnym zaplanowano w sumie 14 oddziałów. Oprócz tego, zorganizowanych zostanie również 12 oddziałów licealnych oraz 4 w szkołach branżowych I stopnia.

– Wszystkie nasze szkoły dysponują nowoczesną bazą lokalową i oferują swoim uczniom ciekawe kierunki kształcenia. Zapraszam młodzież oraz jej rodziców do zapoznania się z naszą ofertą  – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Prowadzone przez Powiat Stalowowolski szkoły dla młodzieży, to: I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego, Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego oraz Centrum Edukacji Zawodowej. Przygotowaną przez nie bogatą ofertę edukacyjną Powiatu Stalowowolskiego dla młodzieży, uzupełnia jeszcze oferta szkół dla dorosłych. Mowa tu o Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także o Medycznej Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej. Zaplanowano uruchomienie w nich łącznie 9 oddziałów, m.in. w takich zawodach, jak: kosmetyczka, fryzjer, technolog żywności, masażysta, technik farmaceutyczny, czy opiekun medyczny.

Pełną ofertę zawodów i kierunków zamieszczamy w tabelach poniżej, a także na załączonym filmie. Elektroniczna rejestracja uczniów do szkół ponadpodstawowych potrwa do 21 czerwca.

Oferta kształcenia w szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021-2022
 
Oferta kształcenia w szkołach ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021-2022