Zbieramy nakrętki dla Stasia

Zbieramy nakrętki dla Stasia

Staś ma 7 lat, dwa lata temu zdiagnozowano u niego dystrofię mięśniową. Chłopiec wymaga stałego leczenia i rehabilitacji, co wiąże się z niemałymi wydatkami. Dlatego każda złotówka się liczy. Wrzucając nakrętki do serca stojącego przed Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli wspólnie możemy mu pomóc.

Staś mieszka w Dąbrówce Pniowskiej w gminie Radomyśl nad Sanem. Problemy zdrowotne miał od urodzenia. Ciągle bolały go nóżki, stale chciał być noszony na rękach, był wolniejszy i słabszy od rówieśników. Gdy miał 5 lat, jego rodzice dowiedzieli się dlaczego tak się dzieje. Usłyszeli diagnozę – dystrofia mięśniowa, rzadka nieuleczalna choroba genetyczna, mimo postępu w medycynie nie znaleziono sposobu jej leczenia.
– Walczymy więc o wydłużenie samodzielnego poruszania się Stasia, dbamy o możliwie jak najlepszą  jego formę, wykorzystując rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny. Mamy świadomość, że w niedalekiej przyszłości będziemy potrzebować specjalistycznego sprzętu do oddychania, karmienia pielęgnacji. Zbiórka nakrętek wesprze Stasia w walce z chorobą nie tylko materialnie, ale również mentalnie zobaczy, że nie jest sam, zobaczy jak wielu ludzi wspiera go w tej nierównanej walce z chorobą  – mówią jego rodzice.

Obecnie Staś jest rehabilitowany w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Stalowej Woli prowadzonym przez Stowarzyszenie Szansa. Wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, korzysta z ortez. Jest pod stałą opieką specjalistów: neurologa, kardiologa, endokrynologa, pulmonologa, dietetyka.
Staś jest podopiecznym Fundacji Parent Project Muscular Dystrophy, na koncie tej fundacji Staś zbiera pieniądze na rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny.

Jeśli ktoś chciałby wspomóc chłopca może wpłacić pieniądze na konto Volkswagen Bank 92 2130 0004 2001 0483 1491 0001, koniecznie z dopiskiem Stanisław Ziarno.

Nakrętki dla Stasia można wrzucać do serca, które stoi przed Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15.