Sukcesy uczniów Ekonomika

Sukcesy uczniów Ekonomika

Pomimo pandemii, która pokrzyżowała plany organizatorom wielu konkursów i olimpiad, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3, czyli Ekonomika, jak co roku zdobywają wysokie miejsca w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach.

Świadczą o tym zwycięstwa uczennic klas czwartych i trzecich w XII Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej oraz w III Podkarpackim Turnieju Ekonomicznym „Rachunkowość w pigułce”.

Tytuł przewodni konkursu z hotelarstwa w tym roku odbywał się pod hasłem: “Działania proekologiczne w nowoczesnym hotelarstwie i gastronomii”, zaś tytuł konkursu ekonomicznego to „Księgowe” z Naszej Szkoły”. W tych obu prestiżowych konkursach uczennice Ekonomika sięgnęły po najwyższe laury. Weronika Przyboś została finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, zajęła V miejsce w Polsce. Natomiast Wiktoria Sobina, Dominika Serafin i Dorota Janiec zdobyły zespołowo pierwsze, a indywidualnie pierwsze i drugie miejsce w konkursie ekonomicznym. Opiekunkami naukowymi uczennic są Marzena Garbacz i Renata Sękiel, które twierdzą, że zawsze przygotowują młodzież tak, żeby w przyszłości była równorzędną konkurencją dla wysoko wykwalifikowanej kadry zawodowej, ale to zapał uczniów, którzy są zainteresowani zdobywaniem wiedzy, przyczynił się do tego sukcesu.

 

Weronika Przyboś