Mieszkańcy Antoniowa mają centrum kulturalne

Mieszkańcy Antoniowa mają centrum kulturalne

Gminna Biblioteka Publiczna w Chwałowicach w Gminie Radomyśl nad Sanem ma nową filię.

Teraz mieszkańcy mają nie tylko bibliotekę, ale także nowoczesne centrum kulturalne, w którym będą mogły odbywać się różnorodne wydarzenia skupiające lokalną społeczność, tak dzieci jak i dorosłych.  

 To nowy budynek, który powstał dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 800 tys. zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Całkowity koszt zadania to 1 mln. 610 tys. zł.

W obiekcie jest m.in.: sala multimedialno-widowiskowa, biblioteka i zaplecze magazynowe biblioteki,  garderoba, pomieszczenia socjalne, łazienki.  Ponadto powstał parking z 11 miejscami.  

Podczas uroczystości otwarcia filii, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Chwałowicach, Teresa Lachowska, dziękowała władzom gminny za podjęcie starań i działań, których efektem było wybudowanie nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu.

Oficjalnego otwarcia i przekazania obiektu dokonali m.in.: wójt gminy Jan Pyrkosz, przewodniczący rady gminy Edward Wermiński, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, radna powiatowa Leokadia Gugała, projektant budynku Jan Słowik, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli Stanisław Tyrpin, sołtys Antoniowa Zbigniew Lachowski, przewodnicząca KGW z Dąbrówki Pniowskiej Renata Bartochowska.

Zaś budynek poświęcił proboszcz parafii Pniów ks. Marek Mazur w asyście ks. Mariana Bolesty – Dyrektora Diecezjalnego Ośrodka Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej “Augustianum” w Radomyślu nad Sanem.

Otwarcie filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Antoniowie