Nowe chodniki i ścieżki rowerowe w gminie Pysznica

Nowe chodniki i ścieżki rowerowe w gminie Pysznica

 Prawie 1,5 km nowych ścieżek pieszo-rowerowych oraz 350 metrów chodnika powstało pod koniec 2022 roku przy drogach powiatowych na terenie gminy Pysznica. Zadanie zrealizowały wspólnie samorządy gminny oraz powiatowy.

– Ścieżki rowerowe są tym, czego mieszkańcy dzisiaj oczekują. Sporo osób dojeżdża rowerami do szkoły lub pracy, coraz więcej jest też wśród nas miłośników turystyki rowerowej. Dlatego staramy się budować jak najwięcej ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych, często przy udziale i wsparciu gmin, tak, jak stało się i w tym przypadku – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Mowa o dwóch zadaniach, zrealizowanych pod koniec ubiegłego roku na terenie gminy Pysznica. Pierwsze z nich, to budowa ciągu pieszo-rowerowego o długości 702 metrów oraz chodnika o długości 275 metrów przy drodze powiatowej nr 1023R  w miejscowości Pysznica. Wartość tego zadania to 848 tys. zł i zostało ono sfinansowane przez Gminę Pysznica i Powiat Stalowowolski (po 50%).

Podobnie z drugim ze wspólnie zrealizowanych zadań – przebudową drogi powiatowej nr 1022R w miejscowości Krzaki. Ta inwestycja kosztowała 823 tys. zł i również została sfinansowana po połowie przez Powiat Stalowowolski oraz Gminę Pysznica. Tu w ramach zadania wybudowano 770 metrów ciągu pieszo-rowerowego oraz 75 metrów chodnika.

Warto również wspomnieć, że w ciągu tej samej drogi – 1022R, Gmina Pysznica zrealizowała też pod koniec ubiegłego roku wspólne zadanie z Powiatem Niżańskim. Inwestycja polegała na wykonaniu bitumicznej ścieżki rowerowej o długości 409 metrów oraz chodnika z kostki brukowej o długości 263 metrów.

– Wszystkie inwestycje prowadzące do podniesienia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów są dla nas ważne. Dlatego cieszę się ze współpracy z powiatami stalowowolskim i niżańskim oraz jej efektów – mówi Łukasz Bajgierowicz, wójt gminy Pysznica.

droga - Pysznica
droga – Pysznica
droga - Pysznica
droga – Pysznica