Bawiliśmy się zdrowo i na sportowo

   Bawiliśmy się zdrowo i na sportowo

W ostatnią niedzielę Powiat Stalowowolski wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami przygotował dla mieszkańców Miasteczko Profilaktyczne, a także zmagania dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Nie zabrakło dobrej zabawy, jak i porad specjalistów.

Stało się już tradycją, że do organizowanej na zakończenie wakacji przez Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, imprezie pn. „Razem można więcej”, dołącza Powiat Stalowowolski wraz z „Weekendem dla Zdrowia” oraz Spartakiadą Stowarzyszeń. Tak było i w tym roku: podczas gdy na scenie amfiteatru znajdującego się na Centralnym Placu Zabaw w Stalowej Woli prezentowali się solo oraz w zespołach artyści prowadzeni przez instruktorów SDK, to wzdłuż alejek, którymi spacerowali mieszkańcy, powstało Miasteczko Profilaktyczne.

Tu, na stoiskach przygotowanych przez: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, SPZOZ Ambulatorium, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, stalowowolskie „Amazonki” oraz Medyczną Szkołę Policealną można było m.in.: zmierzyć ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, dowiedzieć się jak badać piersi, nauczyć udzielania pierwszej pomocy, a także skorzystać z wielu innych porad na temat profilaktyki zdrowotnej.

Dodatkowo, obecni na imprezie policjanci ze stalowowolskiej Komendy Powiatowej Policji mówili o bezpiecznym zachowaniu się na drodze i rozdawali najmłodszym kamizelki odblaskowe oraz odblaski. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się również duże stoisko poświęcone grzybom, a przygotowane przez stalowowolską Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Nie zabrakło również oferty dla młodzieży, a to za sprawą Powiatowego Urzędu Pracy, który promował Punkt Doradztwa dla Młodzieży.

Bardzo dużo emocji – oczywiście tych sportowych, towarzyszyło VII Spartakiadzie Stowarzyszeń. W zawodach wzięło udział cztery organizacje, reprezentowane przez 3-osobowe zespoły. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: bieg w parach ze związanymi nogami, zakładanie koszulek, bieg w alkogoglach, rzucanie lotkami do celu oraz skoki przez linę. W tym roku, zwyciężyło Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Razem w Europie”, drugie miejsce przypadło Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa”, a trzecie – młodym przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich w Zbydniowie. Tuż za podium – na 4. miejscu, uplasowały się „Stalowe Żylety”.

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, bony na kwotę 600, 400 i 300 zł do wykorzystania w agencji reklamowej, które wręczył im starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: radny powiatowy Dariusz Bańka, Maria Kasprowicz – prezes Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego, a także wolontariusze: członkowie Stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze” oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Stalowej Woli, za co wszystkim serdecznie dziękujemy.