Pobiegli miejscami pamięci

Pobiegli miejscami pamięci

Pielęgnowanie polskich tradycji i wartości patriotycznych, to jeden z celów organizacji Biegu Miejscami Pamięci Kochany 2023 w gminie Pysznica. W tym roku wydarzenie to odbyło się po raz trzeci.

Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrów. Trasa prowadziła przez lasy janowskie, gdzie znajdują się pamiątki po tragicznych i bohaterskich wydarzeniach, jakie miały miejsce w Kochanach. Ponadto tędy przebiegała trasa dawnej kolejki wąskotorowej.

Każdy, kto przebiegł dystans i przekroczył linię mety dostał pamiątkowy medal, specjalnie przygotowany na ten bieg. Natomiast zwycięzcy, w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali statuetki, które wręczali – wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz, zastępca wójta Gminy Pysznica Witold Pietroniec, przewodniczący Rady Gminy Pysznica Krzysztof Skrzypek, radny Rady Powiatu Stalowowolskiego Dariusz Bańka, prezes Stowarzyszenia Kulturalno – Historycznego „Dziedzictwo i Pamięć” Zbigniew Koczwara. Ponadto wśród uczestników rozlosowano także nagrody ufundowane przez sponsorów, jednym z nich był Powiat Stalowowolski.