Dofinansowanie dla powiatu na remont sal gimnastycznych

Dofinansowanie dla powiatu na remont sal gimnastycznych

Powiat Stalowowolski pozyskał dofinansowanie w wysokości 1,2 mln zł na modernizację sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 1 w Stalowej Woli, a także na remont dachu sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym.

Dofinansowanie pochodzi z programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”, a symbolizujące je czeki wręczał podczas konferencji w dniu 24 lutego Rafał Weber, wiceminister infrastruktury i stalowowolski poseł na Sejm RP. Program „Sportowa Polska” jest jednym z kluczowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu dofinansowanie zadań inwestycyjnych związanych z obiektami sportowymi. Dotyczy to zarówno infrastruktury funkcjonującej przy szkołach, jak i obiektów, na których grają kluby sportowe, np. LZS-y.

– Cieszę się, że przez ostatnie 7 lat każda gmina z terenu powiatów stalowowolskiego i niżańskiego otrzymała wsparcie z tego źródła na budowę nowych bądź remont już istniejących obiektów sportowych. Dzięki temu warunki do uprawiania sportu w naszym regionie są coraz lepsze. To powinno zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu – mówił wiceminister Weber podczas spotkania z samorządowcami, dyrektorami jednostek, a także młodzieżą.

Jak zauważył obecny na spotkaniu starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, Powiat Stalowowolski jako samorząd korzystał w ostatnich latach już kilkakrotnie z możliwości dofinansowania budowy zupełnie nowych, bądź modernizacji już istniejących przyszkolnych obiektów sportowych.

– Dzięki temu baza sportowa naszych szkół jest naprawdę solidna i nowoczesna. Wyremontowaliśmy istniejące obiekty sportowe, wybudowaliśmy 2  przyszkolne boiska. Duża to zasługa ministra Rafała Webera, na którego pomoc zawsze możemy liczyć. W zasadzie wszystkie nasze sale wyglądają wewnątrz jak nowe, dotyczy to zarówno „budowlanki” i „ekonomika”. Dopiero co oddaliśmy uczniom do użytku też odnowioną salę w CEZ-ie. Dlatego sala w ZS Nr 1 jest ostatnim szkolnym obiektem sportowym, który wymaga remontu – mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Inwestycja w szkole przy ulicy Hutniczej zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Tutejszą salę gimnastyczną czeka kompleksowy remont, w ramach którego wymienione zostaną m.in. podłoga i wszystkie urządzenia sportowe. Prace obejmą również zaplecze sali, a przy okazji przy szkole powstanie otwarta strefa aktywności.

Drugą inwestycją, która zostanie wsparta z dofinansowania przyznanego w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej”, będzie remont pokrycia dachowego na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli. – Wprawdzie tutejsza sala gimnastyczna to piękny i również niedawno odnowiony obiekt, ale musimy wyremontować dach, ponieważ pokrywająca go membrana zaczęła niestety przeciekać. Prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

 Przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwota to dokładnie 1 205 600 zł. Pozostałe środki na realizację obu zadań, będą pochodziły z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.