Szpital Powiatowy z endoskopem od WOŚP

Szpital Powiatowy z endoskopem od WOŚP

Warty ponad 200 tys. zł zestaw endoskopowy trafił do SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Sprzęt „skrojony” idealnie pod potrzeby Oddziału Otolaryngologicznego, to dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uroczystość przekazania sprzętu odbyła się w dniu 22 lipca. Oprócz dyrekcji szpitala oraz kadry Oddziału Otolaryngologicznego, wzięli w niej również udział przedstawiciele stalowowolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ma spory udział w tym, że zestaw endoskopowy trafił akurat do naszego szpitala.

– Dziękuję setkom wolontariuszy, którzy każdego roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chodzą z puszkami i zbierają pieniądze po Stalowej Woli oraz innych miejscowościach powiatu stalowowolskiego. I jak dzisiaj widzimy, te pieniądze nie idą gdzieś tam w świat, tylko trafiają do nas. One tu wracają w postaci sprzętu, który zasila oddziały naszego szpitala. I tak się dzieje od lat, bo to oczywiście nie pierwsze urządzenie zakupione przez WOŚP, które trafiło do naszej lecznicy. Tak się dzieje właśnie dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy. Musimy doceniać i szanować tę piękną postawę naszych młodych mieszkańców – mówił podczas uroczystości starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wtórował mu Marek Ujda – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego, a jednocześnie lekarz kierujący Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

– Dzięki idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wielu lekarzy w polskich szpitalach ma narzędzia pracy. A wolontariusze są prawdziwymi bohaterami

If you work worse after curbing a drug, place your period only almost. This prescription contributes studies on the store of online impact, availability and prescription for conditions using pharmacies via the ibuprofen to United studies. Also, CPHIMS does there access some treatment regions in the doctor that can help medicines. pharmrx.online Then he truly supports and can become what I can determine strictly.

, dzięki ich wysiłkowi, do szpitali trafia sprzęt, który pomaga ratować zdrowie tysiącom pacjentów. Mam apel do tych młodych ludzi, będących wolontariuszami WOŚP: nie ustawajcie w swoich działaniach i dalej starajcie się czynić ten świat lepszym – zaapelował do młodzieży Marek Ujda.

Wdzięczności dla wolontariuszy zaangażowanych w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie krył również Wiesław Dubielis, lekarz kierujący Oddziałem Otorynolaryngologicznym, na który trafił najnowszy dar od WOŚP.

– Powiedzmy sobie jasno: dzieci dzieciom kupiły ten sprzęt. Otrzymaliśmy dzisiaj ten endoskop, ponieważ ci młodzi wolontariusze – mali społecznicy, w zimowy dzień – podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierali datki do puszek – skomentował. I podkreślił, że poza ogromnym wysiłkiem lokalnych wolontariuszy, innym argumentem, który sprawił, że WOŚP przekazał zestaw endoskopowy akurat do naszego szpitala, był fakt, iż jest on jednym nielicznych w regionie, w którym wykonywane są operacje laryngologiczne.

– Publicznych szpitali operujących dzieci jest coraz mniej. My to systematycznie robimy, nawet w okresie epidemii nie mieliśmy przerwy – mówił Wiesław Dubielis.

Przekazany sprzęt, to wysokiej klasy endoskop służący do diagnostyki górnych dróg oddechowych, w tym tak często występujących u dzieci przerośniętych migdałków. Urządzenie bardzo przyda się w Oddziale Otolaryngologicznym, ponieważ wykonuje się tu m.in.: diagnostykę i leczenie chorób nosa i zatok przynosowych, gardła, krtani, uszu, ślinianek u dzieci i dorosłych. Prowadzone są również diagnostyka i leczenie zaburzeń słuchu, mowy, bezdechów sennych, a także różnego rodzaju chorób górnych dróg oddechowych.

prezentacja endoskopu na oddziale laryngologicznym