Strażacy rywalizowali w Lipie

W zmaganiach zorganizowanych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w terenu Powiatu Stalowowolskiego wystartowało w sumie 15 drużyn, w tym 4 kobiece. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach – w sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. W kategorii mężczyzn, najlepiej spisali się strażacy z OSP w Kotowej Woli, którzy wygrali zawody w klasyfikacji generalnej. II miejsce zajęła jednostka OSP Pysznica, a III – OSP Zaklików. – Gratuluję wszystkim drużynom, które wzięły udział w niedzielnych zawodach. Rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że odzwierciedleniem dobrego wyszkolenia naszych strażaków będą sukcesy w zawodach na arenie wojewódzkiej oraz krajowej. Jednocześnie jako mieszkańcy Powiatu Stalowowolskiego możemy czuć się bezpieczni, wiedząc że nad naszym zdrowiem i dobytkiem czuwają tak sprawni strażacy – komentuje wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, który jest jednocześnie wiceprezesem Zarządu Powiatowego ZOSP RP. – Chcę też podkreślić, że zorganizowanie takich zawodów to ogromny wysiłek organizacyjny, który podjęła i świetnie się z niego wywiązała jednostka OSP w Lipie. Składam w tym miejscu podziękowania strażakom z tej jednostki na czele z jej prezesem – Marcinem Wróblewskim – mówi Mariusz Sołtys.

Obok druhów, w zmaganiach rywalizowały również druhny. Tu walka była równie zacięta, co wśród mężczyzn. Ostatecznie zwyciężyły reprezentantki OSP Obojna. Na drugim miejscu uplasowały się panie z OSP Pilchów, a na trzecim – OSP Skowierzyn. Czwarta lokata przypadła druhnom z OSP Rzeczyca Okrągła.

Ale to nie wszystko, ponieważ w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wystartowało jeszcze 8 młodzieżowych drużyn pożarniczych: 5 chłopięcych i 3 dziewczęce. Wśród chłopców klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce MDP Rzeczyca Okrągła, II – MDP Laski, III – MDP Antoniów. Natomiast drużyny dziewczęce uplasowały się w następującej kolejności: I miejsce – MDP Laski, II – MDP Rzeczyca Okrągła, III – MDP Skowierzyn. Warto dodać, że najmłodszymi zawodnikami startującymi w niedzielnych zawodach, było dwoje 11-latków z MDP Rzeczyca Okrągła: Wiktoria Kosierb i Sebastian Ozga. – Z przyjemnością patrzyło się na startujące w zawodach dzieci i młodzież. Chciałoby się jedynie, żeby tych młodzieżowych drużyn pożarniczych było na naszym terenie więcej. Z tego narybku będą kiedyś strażacy, zarówno ochotnicy, jak i zawodowcy – mówi mł. bryg. Jerzy Lipko, z-ca komendanta powiatowego PSP w Stalowej Woli.

Klasyfikacja generalna Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w kategorii mężczyzn:
1. OSP Kotowa Wola
2. OSP Pysznica
3. OSP Zaklików
4. OSP Jastkowice
5. OSP Lipa
6. OSP Zdziechowice
7. OSP Stalowa Wola
8. OSP Stalowa Wola – Charzewice
9. OSP Przyszów Zapuście
10. OSP Radomyśl nad Sanem
11. OSP Antoniów