Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

 

  1. Powiat Stalowowolski pozyskał dofinansowanie w wysokości 2 415 576,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ze Środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 przeznaczonych na wsparcie, w postaci środków finansowych kierowanych do powiatów

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Źródłem finansowania projektu jest fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. Dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

Powiat Stalowowolski przeznaczy środki na realizację różnych zadań, które są obecnie planowane.

Informacja o przeznaczeniu środków na zadania będzie sukcesywnie uzupełniana.

 

2. Powiat Stalowowolski pozyskał kolejne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 5 mln zł ze Środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Środki dofinansowania zostaną przeznaczone na przygotowanie 4. piętra w nowym pawilonie szpitalnym dla oddziałów Kardiologicznego oraz Ortopedycznego w ramach inwestycji pn.: „Zaprojektowanie i budowa pomieszczeń z przeznaczeniem na oddział ortopedyczny i kariologiczny wraz z wyposażeniem w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli”.

W ramach zadania w istniejącym budynku zostaną wykonane: roboty budowlane, wewnętrzne instalacje sanitarne, instalacja gazów medycznych, klimatyzacja, instalacje elektryczne i teletechniczne. W wyniku przeprowadzonych prac powstanie oddział ortopedyczny 21-łóżkowy i kardiologiczny 25-łóżkowy.

Przewidywany termin realizacji zadania: styczeń 2021 r. – luty 2022 r.

 

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych