Wybieramy Belfra Roku 2014

Starosta Stalowowolski Robert Fila i Tygodnik Sztafeta zapraszają do udziału w kolejnej, piątej edycji konkursu „Belfer Roku 2014″. Konkurs to kolejna szansa na docenienie tych nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek z terenu powiatu stalowowolskiego, którzy cieszą się największym zaufaniem i sympatią w swoim środowisku. Zachęcając do udziału w plebiscycie przypominamy, że każdy kto odda głos w konkursie ma szansę na atrakcyjne nagrody.

Kandydaci będą prezentowani na łamach Tygodnika Sztafeta w trzech kolejnych wydaniach tj. 18 i 25 września oraz 2 października 2014 r. Czytelnicy Tygodnika Sztafeta będą mogli głosować na ulubionego nauczyciela za pośrednictwem kuponów, drukowanych w wyżej wymienionych terminach lub wysyłając sms na nr 71160 (koszt SMS 1,23 zł z VAT), wpisując w treści: „BELFER.X” – w miejsce X należy wpisać numer nauczyciela widniejący przy nazwisku kandydata. Osoba, która wyśle najwięcej sms otrzyma nagrodę specjalną.

Szczegółowy regulamin konkursu – tutaj

Poznaj nominowanych do tytułu „Belfer Roku 2014”

  dorota_baran

DOROTA BARAN – nauczyciel fizyki, chemii i matematyki w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Uwielbia pracę z młodzieżą, a nauczanie jest dla niej największą pasją. Nauki ścisłe przekazuje w sposób zrozumiały dla każdego. Jest niepoprawną optymistką, która wciąż wierzy, że matematyki, fizyki i chemii jest się w stanie nauczyć każdy. Stosuje zasadę „Uśmiech na twarz i do przodu”. Ponieważ serducho ma wielkie i nie lubi się nudzić, wolny czas poświęca na pomaganie innym, angażując się w różnorakie akcje. Od dwóch lat jest wolontariuszem projektu  „Szlachetna Paczka”.

  maciej_biogras

MACIEJ BIŁOGRAS – nauczyciel chemii w Zespole Szkół Ogólnokształcących Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli,  znany i lubiany przez uczniów. Zajęcia przez niego prowadzone są fascynujące, przepełnione licznymi zaskakującymi doświadczeniami. Na charakterystyczny, początkujący ruch dłoni oraz z cicha unoszące się głoski A, B A, B zamiera każde uczniowskie serce. Pan Maciej Biłogras mógłby prowadzić teleturnieje, nie tylko ze względu na swój urok osobisty, ale też doskonałą obsługę znajdującego się w jego sali koła fortuny.

   magorzata_grzesik  

MAŁGORZATA GRZESIK – jest nauczycielem języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Pełni funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia. Aktywnie uczestniczy w projekcie Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice  kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły. Swoją wiedzę przekazuje w sposób przystępny i ciekawy. Jako sympatyczna osoba i wyrozumiały nauczyciel ma świetny kontakt z uczniami. Zawsze mogą z nią porozmawiać i liczyć na pomoc w trudnej sytuacji.

   magdalena_hanula  

MAGDALENA HANULA – uczy biologii w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Ma świetny kontakt z młodzieżą, pełni funkcję opiekuna samorządu słuchaczy, prowadzi działania profilaktyczne wśród słuchaczy. Pomaga słuchaczom tworzyć własny system wartości, kształtować przekonania o świecie oraz kreować własne postawy życiowe. Lubi obserwować przyrodę, a także pasjonuje się rękodziełem artystycznym.

   cezary_horajecki

CEZARY HORAJECKI – pracuje w „Sikorskim” od 2001 roku, nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa i wychowawca  w klasach mundurowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli, szkoląc ich w mustrze, przygotowując do zawodów różnych kategorii branżowych – strażackich, policyjnych, wojskowych. Zaskarbił sobie wielki szacunek, zaufanie i przyjaźń zarówno uczniów, jak i absolwentów szkoły.

   ewa_jakowska

 

EWA JAŚKOWSKA – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli. Jej dociekliwe pytanie sprawia, że uczniów nie bierze spanie. Interesujące zadanka im drukuje, nigdy lekcji nie marnuje. Mimo iż słabsza ocena czasem dokuczy, poprawnej polszczyzny wszystkich nauczy.

  marcin_kowalik

MARCIN KOWALIK – nauczyciel mechanicznych przedmiotów zawodowych w Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Jego pasją jest motoryzacja, zarówno ta na czterech jak i dwóch kółkach, którą stara się zarażać swoich wychowanków. Jest inicjatorem i organizatorem corocznych wyjazdów uczniów na targi Motor Show. Corocznie przygotowuje laureatów wielu konkursów z branży motoryzacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jego uczniowie zdali ostatnio najlepiej w szkole egzamin zawodowy. Cechuje go wysoka kultura. Zawsze uśmiechnięty, z poczuciem humoru, rozumiejący uczniów, chętnie pomaga im w rozwiązywaniu ich problemów.

 

grzegorz_krl

GRZEGORZ KRÓL – nauczyciel informatyki i przedmiotów zawodowych. Pracuje w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego w Stalowej Woli  od 2009 r. i mimo młodego wieku z miejsca zaskarbił sobie olbrzymią sympatię uczniów. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i uczynny; trudno bez jego radosnej osobowości wyobrazić sobie teraz „Sikorskiego”.

  dorota_lubojaska-socha

DOROTA LUBOJAŃSKA – SOCHA – nauczyciel – wychowawca Zespołu Placówek Oświatowo– Wychowawczych w Stalowej Woli. Energiczna, aktywna, otwarta, łatwo nawiązuje kontakt z wychowankami zyskując ich szacunek i sympatię. Wychowanków traktuje w sposób partnerski, zauważa ich ukryte talenty, angażuje w różnorodne przedsięwzięcia. Jej pasją jest fotografia.

  krzysztof_momot

KRZYSZTOF MOMOT nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Jego uczniowie uzyskują bardzo wysokie lokaty na zawodach lekkoatletycznych o charakterze powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Organizuje zajęcia i imprezy sportowe o zasięgu międzyszkolnym. Aktywnie współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz podnoszenia kultury fizycznej i oświaty zdrowotnej, w tym z Katolickim Klubem Sportowym „Victoria” i Międzyszkolnym Klubem Lekkoatletycznym „Sparta” Stalowa Wola. Jego talent pedagogiczny, stosunek do obowiązków zawodowych, umiejętności i doświadczenie sprawiają, że osiąga wyjątkowe rezultaty w pracy dydaktyczno – wychowawczej.

  wojciech_owanek

WOJCIECH OWANEK – nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. W swojej pracy z młodzieżą rozwija zainteresowania uczniów  sportem i stara się wychowywać młodzież poprzez sport.  Opiekuje się drużyną chłopców i dziewcząt w piłce siatkowej oraz drużyną startującą w zawodach „Sprawni jak żołnierze”, gdzie jego podopieczna zajęła indywidualnie pierwsze miejsce w woj. podkarpackim. Animator tenisa ziemnego, miłośnik snowboardu.

  agnieszka_statowska-gasek

AGNIESZKA STATOWSKA – GŁASEK – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli. Wpaja swoim uczniom, że historia nie jest zbiorem kronikarskich faktów i na pewno nie kończy się na  datach kolejnych bitew i koronacjach królów. Dyskusje historyczne i publicystyczne często przenoszą się do Kawiarenki Literackiej– cyklicznych spotkań, poświęconych wydarzeniom, szeroko omawianym w Polsce i w świecie. Społeczność ekonomika od lat obdarza ją zaufaniem i wybiera na opiekunkę samorządu szkolnego. Na co dzień pogodna i uśmiechnięta, czym zaraża innych. Jej hobby to turystyka górska i rowerowa.

  konrad_zawadzki

KONRAD ZAWADZKI – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli wyróżnia się wśród nauczycieli swoją fryzurą… lub… jej brakiem. Jest bardzo charyzmatycznym nauczycielem i potrafi pozytywnie wpłynąć na uczniów oraz zachęcić ich do ciężkiej pracy. Zależy mu na tym, by jego podopieczni stali się “cream of the crop”, a nie wyrośli na “gorillas”. Plusem pana Zawadzkiego jest jego poczucie humoru, czego dowodem są oceny z odpowiedzi. Ze względu na oryginalny sposób nauczania, jest lubiany przez wszystkich, a na lekcjach panuje przyjemna atmosfera.

  tomasz_zontek

TOMASZ ZONTEK – nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Stalowej Woli. Wybitny nauczyciel języka angielskiego, do matury przygotuje każdego. Wśród uczniów liceum bardzo lubiany, przez wszystkich za ciężką pracę szanowany. Oprócz angielskiego tenis go pasjonuje, zdrowy i sportowy tryb życia propaguje.